Rubriky
Lifestyle

Kožní nemoci mohou odrážet náš vnitřní stav

Většina kožních chorob není ve skutečnosti chorobou kůže, ale projevem složitých dějů v organismu. Dávají nám touto cestou jasně najevo, že něco není v pořádku uvnitř. Říká se, že pravda je ukryta právě tam, že slupka je vždy jen obalem, a že veškeré děje ve vesmíru začínají od svého středu směrem ven. Můžete to pozorovat kolem sebe, např. ovocné stromy plodí ovoce a z takové obyčejné meruňky vyroste košatý strom. Vyroste z pecky, která se nachází uvnitř plodu.
žena s akné.jpg
Lidské tělo funguje na podobném principu. V našem těle je ukryta nesmrtelná lidská duše, ta prostřednictvím jemnohmotné sféry působí na své okolí a v první řadě na své tělo. Mysl se rozhoduje, co provést, určuje, jak bude žít, jaký styl si vybrat, jakou stravu, jaké ošacení, jaké tělesné pohyby, jaký kontakt s prostředím, záliby, profesi atd. Vše, o čem rozhodujeme, je na základě naší svobodné vůle.
nemoc cukrovka.png

Lidské tělo funguje na principu priorit

Pokud se objeví nějaká nemoc, je to vždy kombinace genofondu těla, ve kterém se rodíme, a také životního stylu, který vyznáváme – naší duše, naší psychiky. Oba vlivy se sčítají a působí na nás obousměrně, ovšem v zásadě platí, že se všechny děje odehrávají zevnitř směrem ven. Nejprve promlouvá jemnohmotné tělo, které působí na fyzické orgány, dodává jim energii a spolu s živinami v potravě je udržuje zdravé. Pokud nastane problém v jemnohmotné fázi a my jej zanedbáme, začne se projevovat v hrubších vrstvách – nejprve v orgánech a pak teprve na kůži. A tak je většina kožních chorob projevem nedostatku v oblasti tlustého střeva, ledvin, jater, slinivky, sleziny a žaludku. Kůže je pro nás tím posledním varovným signálem, který bychom neměli ignorovat. Přichází totiž ještě před tím, než dojde k těžšímu poškození vnitřních orgánů. Naše tělo je velice důmyslný výtvor a funguje na principu priorit – na prvním místě je srdce, krevní oběh a mozek, zároveň játra a ledviny. Teprve pak přichází na řadu všechno ostatní, na posledním místě jsou zpravidla vlasy, ochlupení a nehty.
otrava léky.jpg

Signální soustava

Ne náhodou jsou tedy atopické ekzémy chorobami zažívacího traktu, plíseň na nehtech problémem lymfy y kvality krve. Některé kožní choroby jsou projevem čištění těla zevnitř směrem ven, některé nemoci jsou způsobeny nedostatkem energie, která kůži neposkytne dostatek živin. Kůže je zkrátka signální soustavou , jedním z posledních upozornění, abychom pochopili, že něco uvnitř nás není v pořádku.