Nakupování

Co si obléknout na svatbu?

A je to tady – vysoké teploty pomalu, ale jistě útočí na vysoké příčky teploměru. Nicméně co s tím, pokud jste pozvaní na svatbu a nevíte, co si v takovém případě máte obléknout? Jaké jsou vhodné letní šaty pro svatebního hosta? Jsou lepší krátké, nebo raději dlouhé? Jakou barvu si zvolit? Máte ve všech těchto věcech zmatek? Pokud ano, tak nezoufejte, jsme tu od toho, abychom vám se vším poradili!

bílé šaty

V první řadě je nutné se zamyslet nad délkou šatů. Je samozřejmé, že délka šatů musí odpovídat formálnosti této události a tak i přesto, že je vám opravdu velké teplo, určitě byste neměli volit šaty kratší než po kolena. Přeci jen takové vyzývavé kousky si nechtě na party nebo pro přítele, ale na svatbu opravdu ne! Tento den patří jedině nevěstě a vy opravdu nemáte právo ji o tuto pozornost připravit. Nicméně délka po kolena je naprosto dostačující. Ovšem nejelegantněji působí dlouhé šaty až k zemi.

letní šaty

Kromě délky byste určitě měla řešit i barvu. Stejně jako mini šaty, zapomeňte i na bílou barvu. Stejně jako příliš krátká délka, bílá barva úplně tabu. Kromě bílé, byste se velkým obloukem měli vyhnout i černé. Ačkoliv platí, že černá je univerzální a hodí se na všechny události, na svatbu to moc neplatí. Přeci jen je svatba veselou a velmi významnou událostí a je na to nutné pamatovat i při výběru barev. Přeci jen asi nechcete, aby to vypadalo, že teskníte po ženichovi přeci.

Velmi oblíbenou barvou jsou pak růžové, nebo bledě modré odstíny. Ty jsou symbolem veselí a nového života – což je ve spojení se svatebním dnem velmi hezké spojení. Kromě toho jsou oblíbené i květinové vzory nebo proužky. I ty totiž v lidech evokují radostnou událost.

No a co si k takovým šatům obout? V podstatě můžete cokoliv. Přípustné jsou jak baleríny, tak i boty na vysokém podpatku. Nicméně teniskám se raději vyhněte – přeci jen se příliš nehodí.

Mohlo by se vám také líbit...