Rubriky
Nakupování

Co vám poskytne betonový plot

Co můžete očekávat od betonového plotu https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-ostrava/ z tenkých plochých panelů o rozměrech 50 x 200 cm? Proč je o něj mezi lidmi takový zájem a čím se tato stavební technologie vyznačuje?

Dlouhá životnost – uvádí se, že betonový plot vydrží přibližně 40 let. K tomu není co dodat.

betonový plot

Žádná údržba – udržovat betonové oplocení je velmi snadné. Stačí jej pouze čistit od prachu, a nic víc není třeba. Žádné nátěry, žádné penetrace, žádné stavební zásahy.

Skvělý vzhled – nepředstavujte si pod pojmem betonový plot vojenské opevnění z druhé světové války, tyto odlitky jsou tvarované do mnoha různých reliéfů v několika základních barvách. Poměrně snadno je lze napasovat ke každému typu stavby.

rostliny na plotě

Beton a dřevo – k betonovým panelům se báječně hodí i dřevěné latě. Hlavně umístěné vodorovně, položené přes sebe v úhlu třiceti stupňů. Barvy latí mohou být vůči barvě betonu i velmi kontrastní, například tmavě hnědá s béžovou.

Libovolná výška – víte, že betonový plot lze postavit až do výšky dvou a půl metru, a to v libovolné výšce? Panely je totiž možné zapustit do země a tím přesně vymezit výšku oplocení.

Zázemí pro vaši rodinu – máte potíže se soukromím na pozemku, co je příliš na očích okolním zvědavcům anebo nepříjemným sousedům, kteří mají na zahradě velkého psa? Nenechte si zasahovat do soukromí a oddělte jej od lidí, jež si vaši pozornost nezaslouží.

Parkoviště, sklady, zahradnictví – to vše jsou místa, kam se betonové ploty hodí. Mohou oddělit od ostatních ploch soukromé pozemky jakéhokoli typu, tedy například i parkovací plochy u obchodních center.

Chrání před povětrnostními vlivy – betonové ploty ochrání váš pozemek před silným větrem, prudkým deštěm, prachem ze silnice a někdy i před letním sluncem. Je zároveň částečnou protihlukovou bariérou. Proto se hodí (nejen) tam, kde je pozemek v dosahu rušné silnice.

Rubriky
Nakupování

Proč EU zpřísňuje podmínky ochrany osobních údajů

Ochrana osobních údajů byla vždy poměrně velkým tématem. Snad každý z nás již slyšel o GDPR, mnozí se pak i setkali s jejími důsledky. Není tedy žádným tajemstvím, že Evropská Unie podmínky ochrany osobních údajů erectmax.cz neustále zpřísňuje zaváděním nových evropských směrnic, které musí jednotlivé státy implementovat. Mohlo by se zdát, že lidé budou rádi, avšak pravdou je, že jen málokdo je z toho nadšen. Znamená to například složitější přihlašování do nejrůznějších aplikací, jednání s firmami, bankami či úřady, a mnohé další.

znak směrnice GDPR

Podobně jsou na tom i obchodníci, kteří nyní mají podstatně více starostí a problémů, neboť už si například nemohou předat údaje zákazníka mezi jednotlivými odděleními. Tím se komplikuje celý proces pro obě strany. Je tedy na místě se ptát, proč se Evropská Unie rozhodla vydat právě touto cestou. Pravdou je, že k tomu existovaly dva hlavní důvody. Jedním z nich je stále častější používání elektronických technologií, a tím i snadnější možnost pro firmy získat a zneužít údaje zákazníka, například tím, že je prodáme reklamním společnostem. Také internetová bezpečnost je mnohem menší, než by se běžnému člověku mohlo zdát, a lidé jsou poměrně neopatrní. Tato nařízení pak mají zabránit tomu, aby provedli nějakou skutečnou hloupost.

podmínky ochrany osobních údajů se stále zpřísňují

Dalším důvodem bylo zneužívání osobních dat, a to nejen cizími lidmi, kteří je ukradnou, ale také členy rodiny. Koneckonců snad všichni známe případy, kdy si člověk vzal na svého blízkého mnohdy bez jeho vědomí půjčku, kterou následně nesplácel. Také nelze opominout případy, kdy pracovníci firmy či úřadu dokumenty s citlivými údaji namísto skartace jednoduše vyhodili do popelnice, odkud si je mohl kdokoliv vzít a zneužít je. A nejde jen o to, že si na vás někdo vezme půjčku. Pokud zná vaše jméno a telefonní číslo, může vám volat, vyhrožovat a vydírat vás.Proto je jasné, že toto zpřísňování má rozhodně smysl, zvláště v dnešní době. Lidé si totiž často nedávají dostatečný pozor, a tak je nutné je k tomu v podstatě donutit.

Rubriky
Nakupování

Dopřejte dětem aktivity

Říkáte si, co koupit vašim dětem za dárek? Máte rodinný domek a zahradu? Tak proč jim nekoupíte něco, co je přiměje, aby neseděly doma u televize nebo tabletů, ale aby vyběhly a hrály si na zahradě?

Dnešní děti tráví spoustu času hraním her na mobilu nebo tabletu, nebo koukáním na televizi, ale jako rodiče, přiznejme si, že často jsme rádi, že máme od dětí klid a vyměňujeme naše pohodlí za jejich pasivní sezení a koukání do monitoru. K správnému životnímu stylu ale patří pohyb a pokud s ním děti nezačnou od ranného věku, těžko je později donutíte, aby se pohnuly z domu.

domeček se skluzavkou

Děti jsou od malička aktivní, kdyby to tak nebylo, nesnažili by se o lezení po čtyřech, o první krůčky, ale pokud jim nebudeme nabízet pohybové aktivity, časem zleniví. Chodit s dětmi na procházky, na dětská hřiště, to je to nejmenší, co můžeme pro jejich správný rozvoj udělat. Máte-li zahradu, máte jedinečnou příležitost, aby děti byly každý den na čerstvém vzduchu, jen jim k tomu musíte poskytnout zábavu, která je ven z domu nenásilně vytáhne. Jednou z takových atrakcí se může stát dětský zahradní domeček se skluzavkou. Dětský domeček na zahradě se může stát místem, které si vaše dítě vybuduje svůj vlastní mini svět. Dítě si ve svém domečku často vybuduje svůj vlastní pokojíček. V létě v něm může trávit i celý den a ty odvážnější děti vás budou přemlouvat, aby v domečku mohly zůstat i přes noc.

dětská hřiště

Zahradní domečky, houpačky, skluzavky, ale třeba i pískoviště, to jsou zábavné prvky, na kterých se vaše děti zabaví jak s vámi, tak samy, ale pod vaším dozorem. Jako rodič byste měli být vždy poblíž a po očku sledovat, co se vašemu dítěti honí hlavou, abyste mohli včas odhalit, pokud ho napadne něco nebezpečného, jako třeba opravovat něco na střeše svého domečku, protože jste zrovna i vy opravovali něco na střeše. Nikdy nevíte, co vaše dítě může napadnout.

Rubriky
Nakupování

Chraňte svůj mobil před poškozením

Proč chránit mobil před poškozením v praktickém obalu

Není to zrovna levná záležitost – kdybyste oslovili nějakého pamětníka, který pamatuje dobu, kdy se na trhu začaly objevovat první mobilní telefony, byl by to možná zajímavý rozhovor. Třeba by vám prozradil, jak velký význam měla pro něho Nokia 5110, tehdy legendární telefon s monochromatickým displejem, samozřejmě tlačítkový, ale na svou dobu skutečně převratný. V roce 1998 jste jej pořídili za rovných deset tisíc korun, a to byly nějaké peníze! Současné smartphony nelze s touto historickou „relikvií“ vůbec srovnávat, co se týče výkonu, ale cenově určitě ano. Proč tedy riskovat poškození mobilu včetně poškrábání dotykového displeje, když to není nutné, a když tyto výrobky nejsou zrovna nejlevnější. Můžete využít buď jednoduchý obal z termoplastického polyuretanu TPU, doplněný o tvrzené sklo, anebo zvolit knížkové pouzdro, které chrání mobil ze všech stran.

žena s mobilem

Knížkové pouzdro – skvělý výkon za pár korun

Knížková samsung pouzdra na mobily jsou elegantní a šikovné, jsou velmi příjemné na zacházení a můžete si vybrat některou z výrazných pastelových barev, kterou doplníte váš outfit. Vnější část obalu tvoří eko-kůže, což je rovněž polyuretan, zpracovaný do podoby velmi kompaktní a zároveň prodyšné hmoty. Ta chrání mobil před srážením vlhkosti uvnitř, aby nemohla pronikat skrze dotykový displej do útrob přístroje.

žena s telefonem

Uvnitř knížkového obalu jsou obvykle zářezy pro ukládání různých drobností, např. záznamových papírků nebo bankovek, a do hřbetu obalu lze zasunout propisku, která se může hodit pro případ, že mobil vypoví službu a potřebujete si zrovna něco rychle poznamenat.

Značnou výhodou knížkových obalů je jejich cena, která vytváří velmi příznivý poměr vůči poskytovanému výkonu. A možná, že si pořídíte obaly dva, každý v jiné barvě, aby doplnily vaše oblečení, což se hodí např. při slavnostních příležitostech, jako jsou svatby, oslavy narozenin atp.

Rubriky
Nakupování

Vyberte si správnou obuv

Je naprosto běžné, že když se rozhodneme někam jít, obujeme se. A obvykle jsme nazutí minimálně do nějakých papučí i tehdy, když zůstáváme doma nebo někde jinde mezi čtyřmi stěnami. Protože je to jednak naprosto normální, a kdybychom se objevili někde na ulici, v obchodě, na úřadě, v práci nebo leckde jinde bosí, měli by nás ti ostatní za sociální případy, excentriky nebo blázny, a zároveň je to i pohodlné, pohodlnější než chodit bosky.

pár bot

Ale samozřejmě tomu nemusí být nezbytně vždycky tak, ne každé boty jsou lepší než žádné. Potvrdí mi to každý, koho někdy jeho obuv tlačila, komu do ní zatékalo nebo měla nějaké jiné nepříjemné nedostatky.

A proto platí, že je dobré být obutí, ale to jen do kvalitní obuvi, která nám prokazuje skvělou službu. A to se rozhodně nedá říci ani o stejných botách, ani o botách různých. Některé boty totiž mohou být ideální v jedné a nevhodné v jiné situaci. Což jste s velkou pravděpodobností už aspoň někdy v životě zažili, když jste si vzali jiné než vhodné obutí.

boty na lavičce

A proto se třeba na túry do přírody nebere jenom tak nějaká obuv. Sice nás tam třeba nikdo nevidí, a tudíž nás nebude za naši špatnou volbu pomlouvat, ale sami na vlastní kůži, přesněji na kůži na nohou, poznáme, zda jsme se rozhodli dobře nebo ne. Protože zvolíme si nekvalitní nebo neudržovanému terénu neodpovídající obuv, možná si naděláme puchýře, možná si podvrtneme kotník, zlomíme si nohu nebo nám bude v botách přinejmenším čvachtat prosáklá voda. Což se nám nestane, pokud zvolíme trekové boty, které jsou pro podobný neudržovaný terén jako dělané. Totiž které jsou pro něj jako dělané.

V takových trekových botách si užijeme jakýkoliv výlet do přírody. A o to přece jde. Nechodíme tam přece proto, abychom si huntovali nohy. Chodíme tam proto, aby nám bylo příjemně na těle i na duchu. A byla by smůla, kdyby nám to zkomplikovaly docela banální boty.

Rubriky
Nakupování

Sehnat lemovou trubku není složité

Je možné, že už dlouhou dobu přemýšlíte nad tím, že by bylo na čase nějakým způsobem zkrášlit váš bazén, protože se vám například nelíbí jeho okraj. Věřte, že se spoustou věcí se dá v dnešní době něco udělat a to i s něčím takovým. Pokud byste chtěli nějakým způsobem zkrášlit okraj vašeho bazénu, pak na něco takového můžete zcela bez obav využít lemovou trubku bazenygluc. Tato trubka nabízí estetické řešení, které můžete bez problémů využít.

ananasy v bazénu

Rozhodně tedy neváhejte a jděte do něčeho takového i vy, pokud okraj vašeho bazénu není dle vašich představ. Není to ale zcela to jediné, co se nabízí. Je toho mnohem více. Pokud si chce člověk zkrášlit svůj bazén, může využít i jiné věci, které lze na trhu sehnat a které se nabízejí. Čeho že jde využít? Těch věcí opravdu není málo. Pokud byste například navštívili webovou stránku, kde můžete zakoupit také lemovou trubku, pak věřte, že jistě najdete ještě něco dalšího, co by pro vás mohlo být atraktivní. Rozhodně neváhejte a využijte této možnosti, protože každý může mít takové věci, které mu budou vyhovovat.

bazénová voda

Jestliže byste měli pocit, že vašemu bazénu nepomůže ani výše zmiňovaná trubka a ani se vám nepodaří najít něco jiného, co by mohlo vašemu bazénu pomoci, pak je zde ještě jedna možnost. Tou možností je zakoupit zcela nový bazén, který by mohl vyhovovat vaší představě.

Dělá se mnoho skvělých bazénů, které si může člověk pořídit. Je na vás je, co právě vy zvolíte.

Je možné, že vám například nevyhovuje tvar vašeho bazénu. Velmi jednoduše tak můžete zakoupit takový bazén, který vám bude vyhovovat. Dnes se dají nové bazény sehnat nejen na internetu, ale také ve specializovaných obchodech. Na vás bude, kterou možnost si vyberete.

Opravdu každý může mít věci, které mu budou vyhovovat a to i vy. Proto tedy neváhejte a využijte toho, co se nabízí. Skutečně každý může mít to, co si vždy přál.

Rubriky
Nakupování

Ke stěhování vám postačí docela obyčejná koule za autem

Potřebujete přestěhovat byt a nechce se vám utrácet za stěhovací služby? Jste si jisti, že máte dostatek sil přestěhovat se sami? Pak můžete zauvažovat o stěhování s přívěsným vozíkem, pokud máte k dispozici tažné zařízení na Škoda Yeti Amsa. Co tímto postupem získáte, a proč zrovna stěhování s přívěsem?

přívěsný vozík

Vozík si pronajměte – pokud nepotřebujete přívěs každý týden na jízdu na chalupu nebo pro pravidelný či častý nákup stavebnin, nekupujte si jej, ale pouze pronajímejte. Pro stěhování vám stačí pronájem na den či dva, nebo na tři dny, podle toho, jak jste na tom s volným časem, a také jak se vám chce fyzicky pracovat. Pronájmy vozíků nejsou drahé a nepředstavují žádnou vysokou finanční zátěž.

Nikdo vás nehoní – uzavřené smlouvy se stěhovacími či přepravními společnostmi vás zavazují k dodržení určitého časového harmonogramu, a když na něm něco potřebujete změnit na poslední chvíli, může to být problém. S koulí za autem a pronajatým vozíkem jste sami svými pány, vše vyřídíte pěkně v poklidu a bez stresu.

přenášení krabic při stěhování

Můžete to zkusit i v noci – ne každá stěhovací firma vás přestěhuje v noci, a pokud vám tento způsob stěhování vyhovuje (noční stěhování je v mnoha případech skutečně výhodné), pak si můžete naplánovat akci třeba od devíti hodin večer až do tří do rána, anebo od půlnoci do šesté hodiny ranní. Je to čistě na vás, na vašem rozhodnutí a vašich schopnostech. V noci většina lidí spí, a tím pádem se také snižuje stresová zátěž, vyvolaná chaosem ve městech a silným automobilovým provozem.

Nelimituje vás ani počet jízd – ani množství projetého paliva vás nemusí limitovat, stále bude tento způsob stěhování levnější, než se stěhovací firmou. Pokud se zrovna nestěhujete do zahraničí, na vzdálenost delší, než 500 km, bude mít význam nad přestěhováním s vozíkem na kouli za autem alespoň zauvažovat.

Rubriky
Nakupování

Teplá či studená?

Teplota vody venkovního bazénu je ovlivněna vnější teplotou prostředí. Pokud je však bazén velký a hluboký, voda se neohřeje vlivem sluníčka dostatečně rychle. Kdo není milovníkem otužování a ledové vody, pak je pro něj přijatelná teplota vody kolem 21°C. V parném létě nebude problém tuhle teplotu vody udržet. Na trhu jsou k dostání nejrůznější solární plachty, kterým bazén přikryjeme a tím necháme vodu ohřívat v případě, že v něm neplaveme. Jako bonus, plachta brání znečištění vody padajícím listím nebo hmyzem.

bazén

Důmyslnější a zaručeně funkční jsou solární systémy ohřevu vody přes solární panely nebo přímé vytápění tepelným čerpadlem. Tohle ohřívání vody nám zaručí vyšší teplotu vody i v případě, že teplota okolního prostředí nebude vysoká. Hojně jsou využívány u krytých bazénů. Koupací sezóna tak bude delší, nežli je tomu v případě bazénu bez žádného ohřevu. Vzhledem k tomu, že v noci teploty okolního prostředí klesají, vyhřívání bazénové vody je nezbytným doplňkem pro milovníky nočního bazénového koupání. V tomto případě je bazén vhodné doplnit o střechu nebo bazénový stan, aby se udržela i vyšší teplota okolo bazénu.

digitální teploměr

Abychom teplotu vody nemuseli odhadovat podle smočeného prstu, jsou k dostání na přesné teploměry do bazénu https://www.chlorito.cz/bazenovy-teplomer. Na výběr jsou teploměry plovoucí a neplovoucí. Neplovoucí teploměr lze přivázat provázkem k okraji bazénu a nejsou opatřeny plovákem. Plovoucí teploměry jsou zajímavější. Jsou konstrukčně řešeny tak, aby plavaly na hladině. K dostání jsou v rozličných tvarech a velikostí a vybere si každý. Dokonce jsou teploměry i s tvary zvířátek, aby se zalíbily dětem. K dostání jsou ve tvaru rybičky, želvičky nebo kachničky. Pro technicky pokročilé jsou na trhu k dostání teploměry s bluetooth přenosem teploty přímo na Váš telefon. Takhle se můžete už při odjezdu ze zaměstnání rozhodnout, zdali po příjezdu domu hned skočíte do bazénu či ne.

Rubriky
Nakupování

Jak mít krásnou svatbu s krásnými družičkami

Mít krásnou svatbu, to je sen každé nevěsty i ženicha. Musí se toho mnoho naplánovat a vy nevíte, kde vám hlava stojí, co dřív zařídit. Pak si najdete chvíli klidu a vzpomenete si, co družičky, jaké šaty, jak to bude vypadat, když každá bude mít svoje v jiném střihu a barvě. V tu chvíli se ve vaší hlavě může objevit perfekcionismus a řeknete si, že byste chtěla pro každou družičku stejný střih šatů i barvu. To není problém.

družičkovské šaty na míru na svatbu v Praze

Kde něco takového sehnat?

Družičkovské šaty na míru na svatbu v Praze. Tam najdete salón, kde se o vše postarají, pomohou s výběrem a poradí vám, jak jen to bude možné.

Jaká je nejkrásnější barva společných šatů pro družičky?

Většinou je to nějaká pastelová barva, musíme samozřejmě koukat i na všechny detaily kolem, aby družičky nesplynuly. Proto si většinou pro své družičky volí například nějakou jemnou růžovou, ve kterých vynikne každá žena. Dále například i v pastelově zelené družičky nezaniknou.

Krátké nebo dlouhé šaty?

Záleží na tom, jak a kde bude svatba probíhat. Pokud to je více slavnostnější, tím je myšleno například někde na zámku, tak je lepší zvolit šaty dlouhé. Pak už záleží, zda se s družičkami domluvíte na ramínkách, rukávech či bez rukávů i ramínek.

Pokud vaše svatba bude například někde na zahradě nebo v lese, respektive více klidnější, ne tak obrovská, tak družičky budou vděčné za krátké šaty, ve kterých se budou lépe hýbat.

družičkovské šaty na míru na svatbu v Praze

Pokud se ve vás perfekcionistka neprobudí, můžete nechat pro každou družičku vymyslet jiné šaty. Každá máme nějaký typ postavy, díky tomu, je možné si vybrat pro každou družičku jiný střih, ve kterém se bude sama družička cítit nejlépe.

Také je možno si zvolit áčkové šaty, které sednou každé družičce a jsou tento rok velmi žádané.

Užijte si nejen přemýšlení nad originalitou šatů pro vaše družičky, ale i společný čas s nimi.

Rubriky
Nakupování

Zapojte děti opět do hry!

Milí rodiče a prarodiče, co jste dělali rádi jako malé děti…?

Jestliže přemýšlíte, čím udělat vašim roztomilým dítkám nebo i vnoučatům radost, pak si vzpomeňte na vaše dětská léta. Co jste jako děti měly rády, co vás bavilo. Co dnešní mládež nezná a nemá?

Patrně si vzpomenete na to, jak jste přiběhli domů ze školy, pohodili školní brašny s učebnicemi i domácími úkoly a už jste mizeli ven. Za dětmi, na zahradu, do přírody, do pískovny, na koupaliště, na stadion… Míst, kde se děti scházely, byla spousta. A hlavně – hrály různé hry.

Jaké byly holčičí hry?

Dívky si vzpomenou určitě na „školku“ s míčem, ke které potřebovaly pružný míč a zeď a samozřejmě kamarádky, s těmi se „školka“ hrála lépe, radostněji jim ubíhal čas. Anebo opět „školka se švihadlem“. Při tom všem se dívky hýbaly, tleskaly, otáčely se za míčem a zároveň ho chytaly, skákaly přes švihadlo. Anebo skákaly „gumu“ nebo „panáka“.

skákání panák

Co milovali kluci?

A hoši? Ti měli jinou zábavu, když běhali po louce nebo po hřišti a hráli kopanou, v zimě na rybníku hokej nebo všichni hráli na honěnou, schovávanou. Proč ta vzpomínka? Protože rodiče se ještě aktivně hýbali, kdežto jejich děti už čím dál tím méně. A může za to kdo nebo co? Na to si odpovězte sami.

skákání trampolínka

Zapojte děti opět do hry!

My vám jen můžeme nabídnout možnost, kdy opět zapojíte vaše děti do hry, a to skákáním na trampolíně!! I když nemůžete leckdy vystrnadit své ratolesti z domova od jejich počítačů, vězte, že dárkem, jakým bude trampolína s ochrannou sítí na trampolínu Goodjump.cz, učiníte pro své děti více než dost. Ať to budou kluci nebo holky, každý má s touto skákací radostí už svou zkušenost z různých poutí a zábavních parků, kde trampolíny velmi rádi okupují. Inu, a nyní bude pouze a jen jejich! To je přece skvělý dárek!

Probudíte v dětech opět soutěživost, radost z pohybu, zlepší si koordinaci, posílí dýchací svaly, lýtkové, zádové a hlavně, budou šťastné…