Rubriky
Mobil

Chytré mobilní telefony

Vývoj

V současnosti žijeme v době, kdy stroje člověku práci opravdu velmi ulehčují, takže práce je efektivnější, kdy za kratší dobu dokážeme vyrábět kvalitnější výrobky. Samozřejmě je to přirozený proces vývoje, protože člověk se chce stále posouvat dále, aby dosahoval stále lepších výsledků. My se nyní podíváme na chytré mobilní telefony. Když se budeme bavit o mobilních telefonech obecně, tak to začalo poměrně velkými kufříky, na které měl peníze jen málokdo.

mobilní telefon

Postupně se zmenšovali až přišli do tlačítkové telefony, přičemž zde už jsme měli možnost třeba nastavit si budík a tak dále. Pak však přišla ještě další éra, a to chytrých mobilních telefonů. Ty dnešní toho opravdu umí spoustu, protože i přes jejich rozměry jsou nacpané výkonným hardwarem. Takto si na nich můžeme bez problémů užívat i graficky náročné hry a složité programy. Zařízení je na trhu mnoho, takže si můžete vybrat podle toho, co se Vám hodí.

Mobilita

Stolní počítače jsou sice výkonnější, ale těžko jej budete používat na ulici. Mobilní telefon má výhodu v tom, že jej můžete vzít kamkoliv s sebou a pohodlně jej využívat, protože má vlastní baterii a malé rozměry. Samozřejmě se přes něj můžeme připojit k internetu, což otevírá bránu do virtuálního světa, který nám poskytuje opravdu spoustu možností. Příkladem je internetový vyhledávač, protože přes něj se dostaneme ke spoustě obsahu.

focení mobile

Samozřejmě třeba u Androidu máme například Google Play, kde si můžeme stahovat aplikace a hry jaké se nám zlíbí. Mnoho aplikací je zdarma a opravdu nám můžou pomáhat při každodenním životě, takže rozhodně má smysl je mít a používat. I takové obyčejné poznámky jsou užitečné, protože už nemusíme s sebou všude tahat propisku s deníčkem. Zároveň si do kalendáře můžeme dát, aby nám přišlo upozornění. Přeci jen starostí je někdy velké množství, a proto přirozeně zapomínáme.

Rubriky
Mobil

Dva telefony

Myslím si, že v dnešní době je mobilní telefon velice tak moc rozšířený, že ho má opravdu každý. A řekla jsem si, že bych si mohla pořídit ještě jeden mobil. Mobilní telefon totiž využívám opravdu velmi často, tak by se mi taky možná i hodily dva mobilní telefony. A já mám sice jeden mobilní telefon, ale ten mě stál opravdu hodně peněz. A protože pracuji ve skladu, kde taky mobilní telefon musím u sebe, tak jsem si řekla, že bych nějaký náhradní telefon mohla mít, který je levný, protože kdyby se mi rozbil, tak aby mě to nemrzelo. To protože znám už pár příkladů a zkušeností, kdy jsi moje kolegyně třeba do lisu omylem hodily mobilní telefon.

Mobil mám stále u sebe.

Ne, že by ho tam hodily úmyslně, ale bohužel vytahovaly z kapsy nějaké papírky a občas taky zavadily o mobil. A vyhodily ho. I když upřímně, nedokážu si představit, jak si někdo může splést papírek v kapse s mobilním telefonem, ale budiž. Pochybuji, že by ho tam kolegyně do lisu hodily schválně. Takže jsem si řekla, že raději mobilní telefon nebudu nosit v kapse do práce do skladu, nebo že si pořídím nový mobilní telefon, který je levný a není tak dokonalý a chytrý.

Mám raději dva mobily.

Jenomže jsem si řekla, že mobilní telefon musím u sebe nosit, a to kvůli tomu, kdyby mi třeba volali ze školky, že třeba se stalo něco se synem. Takže jsem šla do bazaru, kde jsem si pořídila za čtyři stovky nějaký starý mobilní telefon. Byla jsem ráda, že jsem tohle udělala, protože asi za měsíc se mi tenhle mobilní telefon hodil. Omylem jsem na něj šlápla teď nevím, jak se to stalo, ale vypadl mi z kapsy A to když jsem zvedala dvě velké krabice a palety. Takže jsem si řekla, že jsem udělala dobře. Lepší přijít o čtyři stovky za mobil než třeba přijít o osm tisíc korun za chytrý mobilní telefon, který mám normálně doma já. Víte, dávám si záležet na tom, aby můj mobil byl stále v pořádku a pěkný.

Rubriky
Mobil

Smart mobil

Vzpomínáte si ještě na svůj první mobilní telefon? Já ano. Sice na něj nevzpomínám moc ráda, protože byl škaredý a mně se vůbec nelíbil a taky jsem se docela za svůj první mobilní telefon styděla. Jenomže nedalo se opravdu nic dělat. Nechtěla jsem rodičům zkazit radost, protože mi ten mobilní telefon předávali s úsměvem a byli velice nadšení, že mi mohou dát skvělý dárek. Sice ano, opravdu hodně jsem si přála dostat mobilní telefon, ale opravdu jsem netušila, že to bude takový křáp. A navíc byl opravdu veliký a v té době, kdy jsem ten škaredý mobilní telefon dostala, tak už byly moderní spíše menší a tenčí mobilní telefony.

Smart mobil chce každý.

Já jsem dostala ještě takový ten předpotopní mobilní telefon, jak se dříve říkalo. Jistě znáte všichni, co to znamená slovo předpotopní. Pokud ne, tak já vám to vysvětlím. Znamená to, když dostanete něco starého, co už není cool a co už není moderní. A přesně takový mobilní telefon jsem dostala. A sice chápu, že to byl první mobilní telefon a že se rodiče třeba báli mi pořídit nějaký dražší a kvalitnější mobilní telefon. Ale i tak to bylo docela složité období. Protože se mi opravdu každý smál. Dokonce i moje nejlepší kamarádka se neudržela a taky se smála. Mě to mrzelo, ale potom jsem se začala smát taky.

Jsou různé typy mobilů.

Přece se nebudu nervovat a nebudu smutná jenom kvůli tomu, že mám starý předpotopní mobilní telefon. Stejně jednoho dne budu mít už konečně taky skvělý mobilní telefon. A asi za půl roku jsem dostala od svých rodičů skvělý mobilní telefon, který jsem si vysnila. Tenký a malý, přesně podle mých představ. Mnoho mladých lidí by si přálo nejkvalitnější a nejnovější mobilní telefon, ale jsou většinou moc drahé. A nejlepší na tom je, že když vydržíte si alespoň rok novinku mobilu nekoupit, tak ji potom najdete třeba i třicet procent levněji, než byla před rokem. Sice to už nebude extra novinka, ale na kvalitě mobil přeci neztratí. 

Rubriky
Mobil

Dnešní svět daleko nedospěje

Mobily jsou naším společníkem, ať už se hneme kamkoliv. Mnoho z nás si tuto vymoženost dnešní doby s sebou bere i na toaletu. Samozřejmě že má svých mnoho výhod. Najdeme si informace o čemkoliv a o komkoliv, kdykoliv zrovna potřebujeme, můžeme se domluvit s kamarády, zahrát si různé hry všeho druhu, fotit si vzpomínky, nahrávat videa a kdo ví, co dál. Dnešní mobily nám toho nabízí opravdu mnoho a především dospívající na nich jsou více než často závislí, aniž by si to sami byli schopni uvědomit. Přes mobily si dokážeme vytvořit novou realitu, ve které se pravděpodobně cítíme o dost lépe, jednodušeji zapomeneme na reálný svět, který nám často ubližuje.

Vlastní realita přes mobil

Dospívající, dospělí, zkrátka všichni to můžou mít v životě více než těžké a pak je nejjednodušší řešení hledat jakýkoliv útěk z reality. Co když ale ta realita, která se tvoří na sociálních sítích a okolo není přesně to, co potřebujeme, ale spíše nám to škodí? Děje se to často. Ne vždy si na sociálních sítích čteme příspěvky, které nám jen pomáhají. Mnoho lidí má nutkání ubližovat ostatním, aby se cítili lépe. Jim to dost možná na chvíli pomůže, ale co ti ostatní? Ti se cítí ještě hůř, než se cítili doteď. Pomluvy se kolem nás šíří stále, školy nejsou tak bezpečným a milým místem, jak se všichni tváří. Ve škole se lidi odsuzují už jen z toho, jak vypadají, a to aniž by je někdo znal více do hloubky. Ostatní si o vás udělají závěr jen z toho, jaké oblečení ráno zvolíte, jak si upravíte vlasy, zda použijete make-up či nikoliv. Drby se šíří všude, na sociálních sítích se diskutují, vznikají skupiny na pomluvu jedné konkrétní osoby, která o tom většinou nemá sebemenší tušení.

radost

Píšeme si s lidmi, které ani neznáme jen z důvodu, že oni neznají náš příběh, naši pověst a nevědí, co se o nás v našem okolí říká. Je fajn se bavit s někým, kdo vás neodsoudí jen podle toho, co slyšel, i přes to, že takových lidí kolem sebe nikdo nemá dostatek. Neměli bychom se nechávat ovlivnit tím, jak nás ostatní vidí. Ať už komentují naši postavu, náš prospěch, oblečení, zkrátka cokoliv, na co my jsme pyšní. Je to náš život a ostatním do něj nic není. My jej žijeme, proč tedy řešit lidi okolo sebe? Každý má svých starostí dost a nikomu určitě není příjemné, když někdo kritizuje něco, za čím si stojíme, z čeho máme radost a jsme na to pyšní. Nebuďme na sebe zlí. Tenhle svět je už teď plný nenávisti, je zbytečné jí sem přidávat více. Měli bychom se spíše snažit ji omezit, chovat se k ostatním mile, ať už si procházejí čímkoliv.

Rubriky
Mobil

iPhone 11 Pro

I letos jsme se dočkali tří iPhonů, kromě základní 11 tady máme přerostlý iPhone 11 Pro Max a také iPhone 11 Pro, který by se dal označit za ten nejdůležitější z letošních iPhonů. Reflektuje totiž veškeré důležité novinky v čele s trojitým fotoaparátem s nočním režimem, bestiálním výkonem procesoru Bionic A13 a také slušnou vydrží.
zadní strana iPhone 11 Pro
Začít však musíme tím co se již od představení iPhonu X nezměnilo tedy čelní stranou, displej s úhlopříčkou 5,8 palce je ve své vrchní části narušen výrazným výřezem ve kterém se skrývá True-Depth kamera a nezbytné senzory pro fungovaní Face ID, tedy dot projektor a infračervená kamera. Výřez už za dobu své existence sklidil nemalou kritiku a Apple se ho bohužel ani letos nevzdal, nutné je podotknout že i letos se ve sluchátku nachází druhý reproduktor, který asistuje tomu hlavnímu na spodní straně, novinkou je rovněž certifikace Dolby Atmos.
Pro poslech do sluchátek poslouží Bluetooth 5.0 a lightning konektor, 3,5mm jack byste u iPhonu hledali již delší dobu marně, zamrzí i absence praktičtějšího USB-C. Na čem Apple zapracoval je odolnost vůči vodě a prachu, i když jde stále o certifikaci IP68, iPhone 11 Pro vydrží 30 min v hloubce až 4 m. OLED displej s novým marketingovým označením Super Retina XDR naštěstí již proměnou prošel, nabízí totiž špičkový kontrast 2000000:1 a výbornou svítivost 800nitů, při konzumaci HDR dokonce 1200nitů.
iPhone 11 u krbu
Rozlišení 2436×1125 pixelů je i dnes plně dostačující, OLED technologii navíc skvěle doplňuje tmavý režim, který součásti iOS 13. Displej je stejně jako záda chráněn odolným sklem, a i když Apple uvádí že jde nejodolnější sklo vůbec, stále se jedná o sklo, a házet tak s iPhonem opravdu nedoporučuji. Ocelový rámeček zůstal beze změny, zadní strana je však vůbec poprvé vyvedena v matném úpravě, sklo tak nezachytává tolik otisků prstů a vše navíc působí opravdu pěkným dojmem.