Mobil

iPhone 11 Pro

I letos jsme se dočkali tří iPhonů, kromě základní 11 tady máme přerostlý iPhone 11 Pro Max a také iPhone 11 Pro, který by se dal označit za ten nejdůležitější z letošních iPhonů. Reflektuje totiž veškeré důležité novinky v čele s trojitým fotoaparátem s nočním režimem, bestiálním výkonem procesoru Bionic A13 a také slušnou vydrží.
zadní strana iPhone 11 Pro
Začít však musíme tím co se již od představení iPhonu X nezměnilo tedy čelní stranou, displej s úhlopříčkou 5,8 palce je ve své vrchní části narušen výrazným výřezem ve kterém se skrývá True-Depth kamera a nezbytné senzory pro fungovaní Face ID, tedy dot projektor a infračervená kamera. Výřez už za dobu své existence sklidil nemalou kritiku a Apple se ho bohužel ani letos nevzdal, nutné je podotknout že i letos se ve sluchátku nachází druhý reproduktor, který asistuje tomu hlavnímu na spodní straně, novinkou je rovněž certifikace Dolby Atmos.
Pro poslech do sluchátek poslouží Bluetooth 5.0 a lightning konektor, 3,5mm jack byste u iPhonu hledali již delší dobu marně, zamrzí i absence praktičtějšího USB-C. Na čem Apple zapracoval je odolnost vůči vodě a prachu, i když jde stále o certifikaci IP68, iPhone 11 Pro vydrží 30 min v hloubce až 4 m. OLED displej s novým marketingovým označením Super Retina XDR naštěstí již proměnou prošel, nabízí totiž špičkový kontrast 2000000:1 a výbornou svítivost 800nitů, při konzumaci HDR dokonce 1200nitů.
iPhone 11 u krbu
Rozlišení 2436×1125 pixelů je i dnes plně dostačující, OLED technologii navíc skvěle doplňuje tmavý režim, který součásti iOS 13. Displej je stejně jako záda chráněn odolným sklem, a i když Apple uvádí že jde nejodolnější sklo vůbec, stále se jedná o sklo, a házet tak s iPhonem opravdu nedoporučuji. Ocelový rámeček zůstal beze změny, zadní strana je však vůbec poprvé vyvedena v matném úpravě, sklo tak nezachytává tolik otisků prstů a vše navíc působí opravdu pěkným dojmem.

Mohlo by se vám také líbit...