Rubriky
Lifestyle

Donuťte se cvičit

Zatímco hubnutí je především o změně jídelníčku, která se dá jakž takž snést, vytvarované tělo je produktem tvrdé dřiny. Nebo alespoň trošky snahy. Mnoho z nás má však problémem přinutit se cvičit, a to proto, že zkrátka nemají dostatečnou motivaci, nebo silnou vůli. Někteří to vydrží týden, či dva, než to pomalu začnou vzdávat. Pokud však vydržíte alespoň tři měsíce, pak už to půjde samo. Zkrátka si zvyknete. Jak se k tomu ale donutit?

muž cvičí

Motivace

Motivací si musíte být sami, ale také vaše představa o tom, jak chcete vypadat. Ne jen teď, ale za takových deset, dvacet, či třicet let. Možná si říkáte, že v důchodu už vám bude jedno, jak vypadáte, ale tak to není. Stáří není omluvou, a důchod není konec života. A pokud chcete žít až do konce naplno a být na sebe hrdí, musíte pro to něco udělat. Pro začátek si vezměte dvě fotografie: obézního člověka, který se cpe jídlem, a štíhlého vypracovaného při cvičení. Ty si pak pověste na lednici, kde na vás budou zírat vždy, když dostanete hlad. Je totiž důležité vidět ten rozdíl, a vsugerovat si, že přejídání vede k obezitě, cvičení ke krásné postavě. Dále pak použijte motivační citáty, které můžete rozmístit různě po domě. Na zrcadla pak nalepte cedulky s upozorněním, že je čas si zacvičit. Od věci není ani koupit si krásné tričko, košili, či šaty ve velikosti, které hodláte dosáhnout, a pověsit ho ve skříni jako první, abyste jej viděli vždy, když se půjdete oblékat.

žena cvičí

Měření, vážení, focení

Kromě motivace je důležité, abyste viděli výsledky. Nestačí jen úbytek na váze, který při formování z tuků do svalů nemusí být takový, jaký si představujete, protože svaly jsou těžší. Rovněž je důležité se měřit, a míry si zaznamenávat. K tomu ještě udělat fotografii ve spodním prádle, kterou si pak můžete porovnávat s pokrokem. Nedělejte to však každý den, protože za den opravdu postavu nezměníte, a byli byste pouze frustrovaní. Co takhle jednou za dva týdny?

Aby vás to bavilo

Cvičení lze těžko vydržet, pokud v něm vidíte jen nudnou dřinu. Můžete se však přidat k přátelům, kteří již chodí cvičit, a koupit si pernamentku. Hodláte li cvičit doma, můžete cvičit večer u oblíbeného seriálu, při čemž vám čas uteče jako nic.

Rubriky
Lifestyle

Barevné trendy letošního roku

Firma Pantone má patentovaný systém barev, a pro rok 2017 zvolila jako barvu roku zelenou, ale ne tak ledajakou, nejlépe uděláte, zvolíte-li si v oblečení ostře zelenou. I když, pokud nejste vyznavači křiklavých barev, můžete zvolit jemnější odstín zelené.

Zelená barva je všeobecně známá jako barva optimistická, má vyjadřovat nové začátky a celkově dobré vyhlídky do budoucna.
Pokud nevíte s jakou barvou ji kombinovat, nic nezkazíte, pokud ji zkombinujete s béžovou nebo hnědou, když je to barva přírody, také se k ní ostatní přírodní barvy budou hodit. Ne každý z nás má odvahu si hned pořídit např. šaty v křiklavě zeleném odstínu, pokud patříte mezi zdrženlivější skupinu lidí, nebo neobměňujete celý šatník každý rok, zkuste si v tomto odstínu pořídit třeba jen doplňky – lehký šátek na krk, kabelku apod.

Ale nejen zelená je barvou letošního roku, patří mezi ně také „zaprášená žlutá“, je to barva jakoby starobylá, odvážnější ji mohou se zelenou zkombinovat, zdrženlivější ji mohou zkombinovat např. s béžovou, pro večerní příležitosti s černou.

Není od věci, když už jsme zmínili béžovou, ta je další barvou roku 2017, ta se dá kombinovat téměř s každou barvou a zelená v kombinaci s béžovou je perfektní volbou, jak se držet módního barevného trendu letošního roku.

Své místo si mezi letošními barvami našla i jemně modrá, i když se všeobecně myslí, že sluší jen blondýnkám, není to pravda, pokud si pořídíte nějaký kousek oblečení v opravdu jemně modré a zkombinujete jí třeba s černou, vytvoříte dokonalý outfit.

Co se týká účesů – i u nich budou v letošním roce převládat barvy, u blondýnek to budou např. našedlé proužky, často s nádechem do modra, střihy budou spíše asymetrické, ale hlavně budou účesy dost barevné, proto při vybírání oblečení už nyní berte v úvahu, jaký účes si letos necháte vytvořit na svých vlasech, abyste byli sladění pro tento rok opravdu dokonale.
 

Rubriky
Lifestyle

Kožní nemoci mohou odrážet náš vnitřní stav

Většina kožních chorob není ve skutečnosti chorobou kůže, ale projevem složitých dějů v organismu. Dávají nám touto cestou jasně najevo, že něco není v pořádku uvnitř. Říká se, že pravda je ukryta právě tam, že slupka je vždy jen obalem, a že veškeré děje ve vesmíru začínají od svého středu směrem ven. Můžete to pozorovat kolem sebe, např. ovocné stromy plodí ovoce a z takové obyčejné meruňky vyroste košatý strom. Vyroste z pecky, která se nachází uvnitř plodu.
žena s akné.jpg
Lidské tělo funguje na podobném principu. V našem těle je ukryta nesmrtelná lidská duše, ta prostřednictvím jemnohmotné sféry působí na své okolí a v první řadě na své tělo. Mysl se rozhoduje, co provést, určuje, jak bude žít, jaký styl si vybrat, jakou stravu, jaké ošacení, jaké tělesné pohyby, jaký kontakt s prostředím, záliby, profesi atd. Vše, o čem rozhodujeme, je na základě naší svobodné vůle.
nemoc cukrovka.png

Lidské tělo funguje na principu priorit

Pokud se objeví nějaká nemoc, je to vždy kombinace genofondu těla, ve kterém se rodíme, a také životního stylu, který vyznáváme – naší duše, naší psychiky. Oba vlivy se sčítají a působí na nás obousměrně, ovšem v zásadě platí, že se všechny děje odehrávají zevnitř směrem ven. Nejprve promlouvá jemnohmotné tělo, které působí na fyzické orgány, dodává jim energii a spolu s živinami v potravě je udržuje zdravé. Pokud nastane problém v jemnohmotné fázi a my jej zanedbáme, začne se projevovat v hrubších vrstvách – nejprve v orgánech a pak teprve na kůži. A tak je většina kožních chorob projevem nedostatku v oblasti tlustého střeva, ledvin, jater, slinivky, sleziny a žaludku. Kůže je pro nás tím posledním varovným signálem, který bychom neměli ignorovat. Přichází totiž ještě před tím, než dojde k těžšímu poškození vnitřních orgánů. Naše tělo je velice důmyslný výtvor a funguje na principu priorit – na prvním místě je srdce, krevní oběh a mozek, zároveň játra a ledviny. Teprve pak přichází na řadu všechno ostatní, na posledním místě jsou zpravidla vlasy, ochlupení a nehty.
otrava léky.jpg

Signální soustava

Ne náhodou jsou tedy atopické ekzémy chorobami zažívacího traktu, plíseň na nehtech problémem lymfy y kvality krve. Některé kožní choroby jsou projevem čištění těla zevnitř směrem ven, některé nemoci jsou způsobeny nedostatkem energie, která kůži neposkytne dostatek živin. Kůže je zkrátka signální soustavou , jedním z posledních upozornění, abychom pochopili, že něco uvnitř nás není v pořádku.