Rubriky
Business

Balíme věci a stěhujeme se na venkov

Stěhujete se na venkov, do rekreační oblasti a necháváte za sebou město se vším všudy? Dobrá volba! Navíc nejste sami, takováto rozhodnutí již podniklo před vámi mnoho lidí. Předpokládáme, že budete postupně balit věci do kartonových krabic a budete potřebovat balicí a výplňový materiál. Proto bychom vám rádi připomněli existenci bublinkových a stretch fólií.

figurína v bublinkové fólii

Bublinková fólie

Bublinková fólie, jinými slovy pěnová fólie, je jedním z nejznámějších, nejžádanějších a také nejúspěšnějších balicích materiálů po dobu mnoha desítek let. Lidstvo ji zná již déle, než půl století, a za tu dobu se s její pomocí přepravilo po celém světě obrovské množství předmětů. Pojďme si tu shrnout její zásadní přednosti:

Je levná – pořídíte ji za pár korun, a tak ji můžete mít doma v zásobě pro různé účely, například i pro zakrytí předmětů před malováním bytu.

Nešpiní, nepáchne a nepoškozuje zdraví – nepoužívejte pro balení věcí před stěhováním staré časopisy a noviny, které zapáchají a špiní toxickou tiskařskou barvou.

Je dostatečně pevná a zároveň flexibilní – do bublinkové fólie zabalíte knihy, obuv, sportovní potřeby, hračky, ale i potraviny, sklo a porcelán a výrobky ze dřeva a z plastu, a to od maličkých drobností až po velké kusy nábytku a domácích spotřebičů. Sklenice a talíře stačí několikrát ovinout fólií do více vrstev a máte perfektní obal, který zajistí stabilitu předmětů i v případě přepravy v náročném hrbolatém venkovském terénu.

bublinková fólie

Fólie stretch

Stretch fólie si získala velkou oblibu zejména pro svou značnou flexibilitu a schopnost zabalit nebo spíše obalit velké předměty, jako je nerozebíratelný nábytek a domácí spotřebiče. Stretch fólie jsou natolik pevné, že zabezpečí před mechanickým poškozením v podstatě každý předmět. Podmínkou je pouze fólií nešetřit a balit věci tak, aby byly chráněny více vrstvami. Pouze musíme upozornit, že tento typ fólie nechrání před mechanickou deformací, například pokud do ní zabalíte proutěný koš, nemůžete si na něj sednout, protože byste jej rozsedli.

Rubriky
Business

Uspořádejte výlet pro vaše přátele ze zahraničí mimo Prahu

https://www.vylety360.cz/jak-prohlizet-360-video/ v=“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Když se porozhlédnete v Praze po jejím historickém jádru a zaměříte se například na Staroměstské náměstí, Pražský hrad, Kampu a Karlův most, spatříte tu každý den desítky až stovky turistů ze zahraničí. Nikoho z vás to samozřejmě nepřekvapí, stejně jako vás nemůže překvapit, že zahraniční turisty s fotoaparáty nebudete potkávat na pražských okrajových panelových sídlištích, protože nikdo z nich nemá zájem prohlížet si architekturu dvacátého století.

zámek Žleby

Kdybyste některé turisty v centru Prahy oslovili a zeptali se jich, zda znají hrad Kokořín nebo Bezděz, zda někdy navštívili Český Šternberk, zámek Žleby anebo klenot v Českém ráji zámek Hrubou Skálu, zřejmě byste obdrželi záporné odpovědi. Přesto se jedná o památkové objekty velmi cenné a především po architektonické stránce nesmírně zajímavé. Nikde ve světě nic takového nespatříte, a tak by byla docela škoda, kdybyste vašim přátelům ze zahraničí, pokud k vám zavítají na letiště v Praze, alespoň nenaznačili, zda by se jim zamlouval výlet i mimo Prahu do míst, o nichž se turističtí průvodci mnohdy ani nezmiňují, protože kromě Prahy preferují zámek Hlubokou nad Vltavou, hrad Karlštejn a Český Krumlov.

zámek Kačina

A jak výlet pojmout? Docela jednoduše. Na ruzyňském letišti si pronajmete vůz, případně si jej zajistíte v autopůjčovně v Praze 9, a můžete jej mít k dispozici celý prodloužený víkend nebo i delší dobu.

Budete-li cestovat do Českého ráje, tam byste měli si zajistit ubytování alespoň na dva dny, podobné je to i na Šumavě, kdybyste chtěli zavítat do Českého Krumlova. V případě hradu Český Šternberk a hradu Kokořín vystačíte s výletem na jedno slunečné odpoledne, protože tyto památky se nachází nedaleko Prahy.

A jaké méně známé hrady a zámky byste ještě mohli navštívit? Například zámek Kozel, zámek Kačina, zámek Dačice, zámek Libochovice, zámek Ploskovice, zámek Blatná anebo hrad Kámen u Pelhřimova.

Rubriky
Business

Batoh jako módní doplněk i chodící reklama

Vést firmu je extrémně obtížné a poslední téměř tři roky celou situaci jen zhoršily. Trh je široký, proměnlivý a najít si viditelnou, a hlavně stálou pozici, to vyžaduje dlouholeté tvrdé úsilí. Sami zákazníci ztracení v chaosu příliš mnoha voleb přecházejí od jedné firmy ke druhé a hledají to, co jim bude vyhovovat doslova perfektně. Nemohou se rozhodnout, ztrácí přehled a nejvíce na tom tratí majitelé a vedoucí všech daných společností. Ale jak je na tom konkrétně Vaše firma? Kladete si otázky, čím ještě podpořit její růst? Chcete nalákat nové zákazníky a potěšit ty stávající?

Batoh jako reklama

Nebaví Vás už donekonečna zásobit ostatní pouze firemními propiskami? Jsou i jiné možnosti, jak úspěšně reprezentovat logo své firmy, obdarovat příznivce a zajistit si větší ohlas. Jednou z možností jsou firemní batohy s potiskem. Jedná se již o větší dárek s vyššími finančními náklady, o to větší ale bude překvapení zákazníků a jejich věrnost Vaší firmě. Reklamní batoh nemusí být zároveň nekvalitní. Pokud zvolíte zavedenou a spolehlivou firmu, může toto zboží sloužit roky, být příjemným módním doplňkem a současně lidem ulehčit v běžném životě. Kdo by o takový dárek nestál?

Ukažte své logo

Na výběr máte z více než deseti různých typů a stejně tak bohatého rejstříku barev. Navíc batoh oproti běžnější propisce nabízí mnohem větší prostor pro Vaši reklamu, která zároveň bude nesrovnatelně více viditelná, a tudíž i poutavá. Také finance věnované do tohoto reklamního předmětu záleží především na Vás a Vašem uvážení, v nabídce můžete jít od batohů za skutečně nízké ceny až k luxusním kusům pro význačné zákazníky. Pokud byste si i přesto nedokázali vybrat a stále byste více tíhli k jinému typu reklamního zboží, v e-shopu Promodárky naleznete řadu dalších kategorií, z nichž si jistě vybere každý. Nevažte se a překvapte své zákazníky tím nejlepším, oni to zaručeně ocení.

Rubriky
Business

Jak funguje výkup ojetých aut?

Pokud jste se rozhodli pro prodej svého vozu využít firmu zabývající se výkupem vozidel Auta-vykup, rozhodně jste se rozhodli správně. Jedná se totiž o nejsnazší způsob, jak rychle a výhodně prodat svůj ojetý automobil. Jak to celé funguje?

Nejprve nabídka, poté dohoda

Nemusíte hned někam jezdit, nejste-li si jistí, zda vám nabídnou cenu, která by vám vyhovovala. Pro začátek postačí vyplnit formulář na stránkách výkupu, a přiložit několik fotografií vašeho vozu. Do formuláře uvedete značku, model, rok výroby, dále pak výkon motoru, kolik má auto najeto, druh paliva, a vaše kontaktní údaje. Nebude trvat dlouho, a někdo se vám ozve s předběžným oceněním vašeho vozidla. Proč předběžným? Při osobní prohlídce totiž mohou vyjít najevo skutečnosti, které sníží, nebo i zvýší cenu vašeho vozidla. Z předběžného ocenění si však uděláte obrázek o tom, kolik byste mohli za své auto dostat, a zda se vám tato transakce vyplatí.

černý tachometr

Jaký druh vozidla mohu v autovýkupu nabízet?

To záleží na vámi zvoleném výkupu. Některé však vykupují jak osobní automobily, tak i motocykly, dodávky, karavany, stroje, techniku, i veterány.

Kde lze výkup provést?

Opět záleží na vámi zvolené firmě. Například Auta – výkup, nabízí možnost odkoupení automobilu kdekoliv po České Republice, a v případě nepojízdných automobilů pak ochotně přijedou vyzvednout vůz až k vám.

červené auto

Jak dlouho budu čekat na peníze?

To je o domluvě, a nastavení různých výkupů. Některé však nabízejí peníze na ruku, tedy je dostanete ihned po podpisu smlouvy.

Jak je to s papírováním?

Výhodou prodeje tímto způsobem je i fakt, že se nemusíte zabývat sáhodlouhým papírováním, a běháním po úřadech. Stačí si nechat vyhotovit plnou moc k převodu automobilu, a vše svěřit vámi zvolené firmě. Vše je pak snadné, bez potíží, a vám se jistě uleví, že to bylo naprosto bez potíží, které se pojí k jiným druhům prodeje.

Rubriky
Business

Nemějte ze stěhování zbytečné obavy a soustřeďte se na přípravné práce

Kvalita služeb stěhovacích firem se za posledních čtyřicet let výrazně změnila. Způsobilo to několik příčin, zejména silná konkurence v tomto oboru, zákaznická poptávka po některých službách, které dříve stěhováci neřešili, a pak větší technické možnosti, jež jsou dnes firmám k dispozici.

Vozový park, těžká technika a „těžká parta“ – stěhovací firmy jsou dnes schopné v reálném čase přemístit z bodu A do bodu B téměř cokoli. Kromě běžného vybavení bytu jsou to například dílenské stroje, kompletní kanceláře, sklady stavebního materiálu, velké trezorové skříně, a třeba i zámecký skleník s raritní botanickou zahradou. Nemusíte si tedy dělat zbytečné starosti a nemějte obavy ze stěhování stehovani-mamut.cz, když potřebujete přestěhovat velký koberec, pultový mrazák, větší televizi nebo dokonce akvárium.

stěhování věcí

Soustřeďte se na administrativu a balení věcí – pravdou je, že stěhovací firmy zajišťují mimo jiné stěhování na klíč, kdy je pověříte i balením věcí, ale přece jen je obvyklé, že si zákazníci sbalí alespoň to nejnutnější a nejintimnější, jako je sporní prádlo, hygienické potřeby, oblečení na pár dnů, ložní prádlo a některé další předměty, které budou potřebovat ihned po nastěhování.

Co se týče administrativy, ta bývá největší starostí každého, kdo se někam stěhuje a musí zároveň měnit trvalý pobyt. Úředníci vám bohužel neodpustí sebemenší chybu a nebudou tolerovat, že dosud nemáte nový občanský průkaz, a že váš vůz nemá patřičný záznam v technickém průkazu. To samé se týká přepisu dodavatelů energií a nájemních vztahů.

krabice na stěhování

Potraviny – stěhovací firma vám přemístí kamkoli, co si budete přát i bez vaší asistence, ale přece jen je tu něco, co si musíte ohlídat – potraviny. Ty trvanlivé snadno sbalíte do krabic, kde vydrží třeba i déle, než týden, ale to ostatní musíte mít pod kontrolou. Zejména jde o to, včas před přestěhováním vyklidit mrazák a spotřebovat vše, co se nachází v chladničce, abyste ji stihli odmrazit a vysušit.

Rubriky
Business

PC a windows

Microsoft Windows Server 2019 Datacenter Csskm je velmi zajímavý program, o který je velký zájem. A já abych se přiznala, tak se v tom vůbec nevyznám ale už jsem o Microsoft Windows Server 2019 Datacenter hodně slyšela a všichni na to pějí jenom samé chvály. A to bych nebyla já, abych musela být nějak pozadu, Raději jsme si sedla k počítači a chtěla jsem se dozvědět něco nového o tomto Microsoft Windows Server 2019 Datacenter, abych nebyla úplný negramot. Mám ráda situace, kdy vím, o čem lidé mluví. A co kdybych seděla s někým u stolu, který by se bavil o Microsoft Windows Server 2019 Datacenter?

Denní práce na počítači.

Tak to bych pak byla velmi nahraná, protože bych se ani nemohla přidat ke konverzaci a mohla bych jen sedět a poslouchat. Vím, že je slušnost se bavit v páru o tom, co zajímá obě strany, ale já jsem taková, co chce raději všem a každému vyhovět za každé situace. A tak je lepší, když si o Microsoft Windows Server 2019 Datacenter zjistím nějaké informace. A přeci to ani nebude na škodu, ne? Myslím, že třeba můj přítel by byl velmi rád, kdybych se kvůli němu něco naučila, nebo o tom získala nějaké bližší informace. Víte, přítel je informační technik, takže Microsoft Windows Server 2019 Datacenter zná velmi dobře.

Počítač se nyní využívá denně.

A věděli jste, že Microsoft Windows Server 2019 Datacenter je jen pro odvážné? Tomu jsem ani nemohla věřit, protože jsem si myslela, že je to jen nějaká obyčejná počítačová operace, ale tohle je něco jiného, něco lepšího a chce to pořádného profesionála, který se Microsoft Windows Server 2019 Datacenter vyzná a ví co dělat v případě problému. A já jsem velmi ráda, že počítačové problémy mam svého profesionála vedle sebe doma. Není od věci randit s počítačovým technikem, analytikem. Microsoft Windows Server 2019 Datacenter je pro něj zábava, zatímco pro mě španělská vesnice. A vy sami se vyznáte Microsoft Windows Server 2019 Datacenter nebo tomu alespoň nějak rozumíte nebo je to pro vás složité jako pro mě?

Rubriky
Business

Snižte si náročnost stěhovacího procesu na minimum

Když se zaměříte na stěhování bytu v Praze, které vás čeká, a budete si v hlavě rovnat seznam všech položek, brzy zjistíte, že by bylo vhodnější vzít tužku a papír a všechno si začít psát. Používejte opravdu osvědčený klasický způsob tužky a papíru, žádná zapsaná „data“ se vám totiž nemohou ztratit a navíc je papír flexibilnější a přehlednější. Není ani závislý na online připojení, jak je tomu u datových úložišť.

stěhování interiéru

Vaše papírová soupiska získá brzy zajímavou podobu. Bude tam zmínka o balení věcí, balicím materiálu – bublinkové fólii, lepicí pásce, nůžkách, kartonových krabicích a popisovacích fixech a budete pokračovat nábytkem, spotřebiči, podlahovou krytinou, lustry, zrcadly atd.

Jistě se dostanete až k administrativním záležitostem, bude nutné objednat parkovací místo pro stěhovací firmu a zajistit vše, co souvisí s vaší změnou trvalého bydliště. Papírový list bude brzy popsaný a vám začne docházet, že je toho na vás až příliš. Zejména administrativa vás zaměstná na dlouhé hodiny, bude toho zapotřebí zařídit opravdu mnoho a úředníky nezajímá, v jaké jste situaci, ti jen sedí na svých postech a vyřizují klasickou agendu „má dáti – dal“.

obývací pokoj

Zaměstnejte stěhováky, jak to jen jde

Stěhovací firmy jsou tu dnes od toho, aby nám vytrhly trn z paty, nikoli aby z vás tahaly cigarety a basy piv. Jsou připravené i na stěhování na klíč, takže je můžete pověřit i náročnými úkoly. Mohou např. kompletně rozebrat a znovu sestavit váš nábytek, mohou přestěhovat po částech i celou kuchyň, mohou si pohrát s lustry a znovu je na novém místě zavěsit, to samé mohou provádět s garnýžemi, obrazy, policemi a bytovými dekoracemi, mohou přemístit i velmi vzrostlé rostliny, akvária, velké televize či extrémně dlouhé a široké koberce. A nakonec, záleží jen na vás, kolik prostoru stěhovací firmě uvolníte, a jste-li rozhodnuti spíše si odpočinout a věnovat svůj čas jiné činnosti, stačí předat firmě jen klíče od obou bytů a proběhne ono zmiňované stěhování na klíč.

Rubriky
Business

Čistý koberec-čistý domov

Taky nevěřícně koukáte na americké filmy, kde si po příchodu do bytu nikdo nezouvá boty? Říkáte si, jak tohle vůbec může fungovat? To denně vytírají podlahu? A co koberce? Pokud tam někdo má opravdu o práci postaráno tak to budou firmy na čištění koberců.

Ale i naše koberce potřebují někdy pořádně vyčistit. Doby, kdy na každém sídlišti byly klepáče už jsou dávno pryč. Běžné luxování odstraní prach, ale přiznejme si, občas se něco na koberec vyleje, namazaný chleba spadne vždy namazanou stranou domů, no zkrátka, každý koberec potřebuje občas hloubkově vyčistit. A není důvod to nechávat vždy na předvánoční období.

Určitě se najdou půjčovny čisticích strojů na koberce, ale přiznejme si otevřeně. Než přijdeme na to, jak správně koberec vyčistit, tak vyprší doba výpůjčky a nikdy nemáme jistotu, že na koberci nezůstanou fleky.

koberec

A co teprve když vlastníme nějaký vzácnější kousek, o který bychom neodborným čištění neradi přišli? Ať už je to suvenýr z dovolené, nebo dědictví po babičce.

Je načase povolat odborníky.

Na čištění perských koberců Wismont-cisteni.cz jsou specialisti. Jediné, o co se musíte postarat, je vyklidit prostor kolem koberce, aby v blízkosti nezůstalo nic, co není předmětem čištění, a zajistit přístup k teplé vodě a elektrické síti.

koberec z květin

Koberec bude po vyčištění jako nový, zbavený nečistot, chlupů od domácích mazlíčků, zbavený zatuchlosti.

Našli jste si podnájem a netušíte, kdo v bytě bydlel před vámi? Chcete mít jistotu, že budete bydlet v čistém prostředí? Nechejte si odborně vyčistit koberce, a můžete chodit boso s pocitem, že chodíte po voňavé rozkvetlé louce. Měli jste v bytě mejdan a hosté udělali řádný nepořádek, včetně rozlitých nápojů na koberci? Neničte se ručním čištěním, zavolejte odborníkům, sedněte si s nohami na stole a nechte je konat svou práci, které rozumí.

Rubriky
Business

Jsou revize hromosvodů nutné a jaké je vlastně jejich cena?

Blesk jako takový je z fyzikálního hlediska elektrostatický výboj, který při úderu může napáchat velké a nezvratné škody nejen na majetku samotném (budovy, zařízení), ale v neposlední řadě také na lidském zdraví či životě. Hromosvody, přestože se jedná o poměrně nenápadné zařízení, vytvoří svod tohoto výboje k uzemnění např. do země či základové desky budovy tak, aby nedošlo k negativním účinkům úderu blesku.

Zkrátka jde o nenápadné zařízení s maximálním efektem a účinkem. Lidé se často mylně domnívají, že úplně postačí mít hromosvod na příslušné budově pouze namontován a tím je vše vyřešené. Opak je však pravdou a bohužel většinou v takovémto případě se na eventuální nefunkčnost přijde až v momentě, kdy jsou následky tragické.

Blesky u rodinného domu

Hromosvod jako každé zařízení je nutné pravidelně kontrolovat profesionálním odborníkem, který provede kontrolu funkčnosti celého zařízení a vypracuje revizní protokol, ale případně vás i upozorní na případné nesrovnalosti, nefunkčnosti či další možnosti vylepšení či modernizace. Hromosvody jsou totiž nejen klasické, ale také aktivní (principem jako nabíjení kondenzátoru).

Revize hromosvodu nám nejen ukládá zákon, ale má také své logické opodstatnění při ochraně našeho majetku a zdraví. Zkrátka zázrak, který nám ušetří nemalé finance z případných následků a zajistí klidné spaní při každé bouřce.

Designový hromosvod

Důležité je vybrat kvalitní firmu s profesionálními odborníky a patřičným oprávněním, jako např. Elektro – revtech s.r.o. Logickou otázkou je poté cena za takovouto pravidelnou revizi hromosvodu. A jaká je tedy u cena revizí hromosvodů ? U bytových a rodinných domů se cena pohybuje něco málo přes 1.000,- Kč, u objektů (garáže aj.) v řádech stovek Kč. U aktivních hromosvodů a komplexně složitých budov je to o něco více, nicméně řádně a pravidelně zkontrolovaný hromosvod ochrání nejen náš majetek v řádů stovek tisíc či milionů, ale především také naše zdraví, a to je nenahraditelná cena.

Závěrem lze říci, že jsou revize hromosvodů nejen povinné a nutné, ale také velmi důležité. A cena za revizi jako takovou je téměř zanedbatelná, uvážíme-li její přínos.

Rubriky
Business

Znáte rozdíl mezi mzdami?

Když vám zaměstnavatel nabídne docela zajímavě vypadající výši hrubé mzdy, můžete se radovat. Ale osobně bych doporučil, abyste se ještě neradovali příliš, zejména pokud nepracujete jako účetní nebo nemáte bohaté zkušenosti právě s problematikou mezd. Protože skutečnost, že vám byla nabídnuta a nakonec slíbena třeba i hodně pěkná hrubá mzda, ještě neznamená, že si díky této budete žít jako v ráji. Ono totiž není jisté, že s ní vůbec vyžijete.

Proč může být ona na první pohled dostatečná mzda nakonec nedostatečná? Zkrátka proto, že hrubou mzdu zaměstnavatelé sice nabízejí, ale zaměstnanci ji nikdy nedostanou. Ne proto, že by si to šéfové rozmysleli a nakonec odmítli platit, ale proto, že se z takové mzdy musí platit povinné odvody, mezi něž patří třeba daň z příjmu, sociální pojištění, zdravotní pojištění nebo exekuční srážky.

americké dolary

Když tedy dojde na placení za odvedenou práci, přijde si na své nejprve stát a zdravotní pojišťovna, pak někdy exekutor, a až nakonec dojde i na zaměstnance, který dostane to, co ještě z oné hrubé mzdy zbude, tedy mzdu čistou. A mezi čistou a hrubou mzdou může být skutečně značný rozdíl.

Že je tedy konečná výše čisté mzdy, tedy to, co zaměstnanec skutečně dostane, ve hvězdách? Že se člověk musí navzdory konkrétní výši slíbené hrubé mzdy smířit s tím, že do poslední chvíle nebude vědět, kolik z ní dostane na ruku? Tak tomu naštěstí není. I když člověk nerozumí účetnictví, může mu v tomto velice jednoduše pomoci kalkulačka hrubá čistá mzda. Ta je totiž na internetu volně dostupná komukoliv, a pro nikoho tak nemusí být problém si s její pomocí hrubou mzdu na čistou přepočítat.

dolary v truhličce

Tato kalkulačka je ve své podstatě velice jednoduchá, což ale rozhodně neznamená, že by šlo o nějaký primitivní nástroj, který nám nemá nic moc co nabídnout. Naopak. Nabízí nám všem skvělou službu. Protože když má člověk pro někoho pracovat a pak za obdrženou výplatu žít, mělo by mu být jasné, kolik dostane.