Business

Double cleansing – klíč k mladistvé pleti bez nedokonalostí


Jak na mladistvou pleť? To se snaží vědci odhalit již po celá staletí. Jednou z tajemství na to, jak dosáhnout dokonalé pleti, je takzvaný double cleansing. V čem tohle dvojité čištění pleti spočívá? Je to v podstatě jednoduché. Budete na to potřebovat dva výrobky. Něco na odlíčení, co je na olejové bázi, a něco na čištění pleti, co je na vodní bázi. Začnete odlíčením. I pokud se nelíčíte, je důležité vaši pleť nejdříve očistit olejovým odličovačem. Navíc, měli byste každý den nosit SPF z důvodu, aby vaše pleť nestárla, a byla chráněna před vlivem slunečního záření. První krok můžete provést pomocí nejrůznějších produktů. Jednou z možností je čistící balzám.

pleť

Má tužší konzistenci, takže ho musíte před použitím zahřát mezi dlaněmi a aplikovat na suchou pleť. Tam se změní v olejovou strukturu. Poté si ruce navlhčíte, a z oleje se stane mléčná emulze. Stejně postupujte i pokud máte odličovací olej. Hlavní je, abyste dávali olej http://eshop.havlikovaapoteka.cz/telove-oleje/25-bio-havlikuv-telovy-olej-30ml-8594177410790.html na suchou pleť a teprve poté si ruce navlhčili. Pokud olejové přípravky nesnesete, je varianta použít také odličovací mléko nebo micelární vodu. Nezapomeňte ale, že micelární vodu musíte vždy opláchnout.

krém

Druhý krok čištění tedy provedete pomocí čističe pleti na vodní bázi. Ty jsou různé. Mohou mít podobu čistícího krému, čistící pěny nebo čistící vody. Nejčastěji se ale používá čistící gel. Čistící gel si rozetřete po obličeji. Poté si navlhčete ruce a masírujte si obličej asi minutu a půl. Z gelu se stane jemná pěna, která vám dokonale vyčistí obličej. Poté pěnu opláchněte.

A nyní máte připravenou dokonale pleť na další kroky vaší péče. Toner, sérum, krém. Nezapomeňte ale, že proti stárnutí musíte bojovat i pomocí aktivních látek, jako je třeba retinol, exfoliační kyseliny nebo hydrolyzovaný kolagen. V neposlední řadě je také, jak už jsme zmínili, nutné používat SPF.

Mohlo by se vám také líbit...