Rubriky
Vztahy

Jak poznat, že tvůj vztah už nemá smysl

Jak poznat, že tvůj vztah už nemá smysl

1. Když s vámi chce váš partner mluvit po telefonu, často telefon nezvedáte. A později mu/jí nezavoláte. Předpoklad, že jeho/její city tímto způsobem sílí, je zcela mylný. Proč? Protože ho to spíše odradí.

2. Velmi často zmiňujete cokoliv o svém ex

Nechte svou minulost zůstat minulostí. Není dobrý nápad uvádět jméno vašeho ex, stejně jako jakékoli informace o něm/ní. Musíte se také vyhnout srovnávání mezi vaším bývalým a současným přítelem/přítelkyní. To vám k ničemu nebude.

m

3. Jste hloupí a nudní

Je běžnou mylnou představou, že není radno předvádět svůj intelekt. Když se však snažíte být jen průměrným člověkem, abyste svého partnera neodstrašili svou výstředností, existuje vysoké riziko, že zničíte váš vztah.

4. Jste tajnůstkářští a bez emocí

Pokud jste velmi tajnůstkářský, váš partner se může cítit izolovaný a dokonce osamělý. Možná si myslíte, že je opravdu skvělé nedávat najevo své emoce, ale ve skutečnosti to může zničit váš vztah.

5. Hranice, které si stanovíte, nejsou zdravé nebo si hranice nestanovíte vůbec

Stanovení hranic pomáhá udržet rovnováhu nejen na samém začátku vztahu, ale i později. 

6. Netrávíte spolu s partnerem dost času

Setkáváte se s ním pouze tehdy, když je to pro vás výhodné nebo pro vás výhodné. Pokud chcete, aby váš vztah byl vřelý, láskyplný a intimní, musíte být jeden druhému zcela oddáni. A to poslední znamená trávit spolu hodně času.

7. Nenecháte svého partnera, aby poznal vaše přátele a nebo příbuzné

Váš partner musí dobře zapadnout do vašeho sociálního kruhu. A pokud mu to nedovolíte, mohlo by to být pro váš vztah katastrofální.

m

8. Nemáte velký zájem o sny svého partnera

Je opravdu důležité podporovat svého partnera v procesu dosahování jeho cílů a nebo snů. Buďte tu pro něj, kdykoli to bude potřeba.

9. Daří se vám proměnit každou diskuzi s partnerem v hádku

Zdravé diskuse mohou skutečně posílit vztah. Pokud se však diskuse změní v hádku, může to zničit váš vztah.

Rubriky
Vztahy

Kamarádka jako ségra

Mít kamarádku, tu nejlepší kamarádku, za každé situace, za všech okolností, v jakýkoliv čas, která je tu pro Vás v těch nejtěžších chvílích Vašeho života. Nezdary, zklamání, trápení, zoufalost i pláč. Ona je ta, která s Vámi prochází i období, které není nikterak veselé. Velmi blízká osoba, která s Vámi sdílí šťastné okamžiky, radostné chvíle, úspěchy, probíhající životní etapy. Máte kamarádku, na kterou se můžete kdykoli spolehnout a víte, že Vám nedá košem, za žádné situace. Můžete hrdě nahlas říct, že máte tu nejlepší kámošku, se kterou ráda trávíte volný čas, protože je plný energie, zážitků, smíchů a zábavy. Víte, že když se opravdu něco podělá, zvedne telefon a co nejrychleji je na značkách, s růžovým vínem.

Svoji nejlepší kamarádce sdělujete nejžhavější pikantnosti, nejdůležitější informace Vašeho soukromí, vztahové a pracovní krize. Zážitky, které můžete říct jenom jí. Plně ji důvěřujete, tak není důvod proč si dávat pozor na jazyk. Víte, že ta Vaše nej kamarádka, kterou může úplně v klidu označit za ségru, nevykecá sebemenší kravinu. Totálně se můžete spolehnout na její oddanost, Vašeho kamarádství.

Každá žena, by chtěla mít takovou kamarádku, o které by mohla říct, že její je ta nejlepší. V dnešním světě a divoké době, je těžké někoho takto označit. Bohužel to vždy není možné. Ona není kamarádka, jako kamarádka. Jestliže máte známou, nemůžeme ji okamžitě označovat za nej kámošku. Většina z nás to umí rozdělovat, protože bereme na vědomí, možné následky.

Kamarádky na kávě, které se fotí

KAMARÁDKA, JAKO SÉGRA…

Mít kamarádku za tak nejlepší, kterou můžete nazvat ségrou, chce delší dobu poznávání. Nemůžete ji znát pár týdnů nebo měsíců, chce to prostě čas. Dá se říct, že časové rozmezí několika let, kdy se poznáváte a budujete vzájemnou důvěru. Takové označení, by se mělo používat tehdy, kdy o tom budete 100% přesvědčeni a bez sebemenších pochyb.

Tak a teď si představte, že takové štěstí máte. Kamarádku, kterou opravdu můžete nazvat ségrou, bomba že? Každému se tohle nepoštěstí, proto je třeba si toho vážit.

SÉGRA, KTERÁ JE PARŤÁKEM VŠECH NEŘESTÍ…

Každý může být udiven, kolik společně tráví času a nemají vytrhané vlasy. Jenže, ty dvě mají natolik společného, že to ani jedné nevadí. Vzhledem ke vztahu(sesterský), jaký mezi nimi je ,můžete pravděpodobně očekávat nějakou akci. Reálně se dá předpokládat, že se můžou dít takové věci, které jsou pro mnohé obecenstvo nepochopitelné. Jistěže se nebude u klábosení popíjet kávička. Občas, taková lehká a decentní párty není na škodu. Pravděpodobně je zaslechnete z dálky.

Tam kde cinkne sklenička( hlavně od vína) tam ty dvě nejspíš uvidíte pohromadě. Ve výru tance, euforie dobré nálady, mraky smíchu a nekonečného kdákání do ranních hodin. I kdyby je zavřely do vězení na dvacet let, po propuštění by jedna druhou lákala na skleničku s dodatkem….MUSÍME SI TO DOŘÍCT.

Co se děje na akci, tam to zůstává. Utajené večírky, které se většinou protáhnou, se mluví za zavřenými dveřmi. A čím méně lidí o nich ví, tím lepé. Prostě rebelky.

Sice jsou jak ségry, ale také mají své temné stránky a mouchy. Dost za uznání stojí, pokud jedna druhé dokáže odpustit a dokážou přehlédnout ty svoje mouchy. Jestliže i přes svoje nedostatky dokážou být nejlepšími kamarádkami, pak je můžeme označit za OPRAVDOVÉ KAMARÁDKY.

Dvě kamarádky v objetí

KAMARÁDKA, KTERÁ SE VYDÁVÁ ZA NEJKU, KTEROU NENÍ…

I tohle se může stát. Sice ne okamžitě, ale po nějaké době scházení se známou, se z Vás stanou kamarádky. Nějakou dobu vše funguje perfektně. Je ale smutné, když po několika měsících/ letech zjistíte, že jste až takové kamarádky ve skutečnosti nebyly. Jako kamarádky jste se scházely poměrně často, najednou se začne vše měnit a vidíte se čím dál méně. Neustále výmluvy, které jsou nepravdivé. Lhaní, které se po čase ukazuje. Přetvářka, která je natolik viditelná, že se nedá přehlédnout. Celkové chování a pohledy vůči Vám se změnily a vy přemýšlíte, co se děje. Až pak, Vám najednou docvakne, že je něco v nepořádku. Sice v kamarádském vztahu pokračujete, ale mnohem opatrněji. Už kamarádce nesdělujete důvěrné informace. Držíte se zpátky a Vaše rozhovory jsou více méně neutrální. Jedině tak se dá vyhnou možným konfliktům nebo budoucím povídačkám. Bohužel, když se v kamarádce zklamete, není cesty zpět. Už je postavena na jinou kolej, kde máte svoje ostatní známé. S rozdílem, že ve Vás zůstane obava, že Vaše důvěrné informace vyklopí do světa.

Na závěr je nutno podotknout, že opatrnosti není nikdy na zbit. Nikdy nevíte, co se v daném člověku skrývá, později Vás to může zklamat a ohrozit. Důvěra, která se mezi kamarádkami buduje, je běh na dlouhou trať. Proto dejte Vašemu kamarádství patřičný čas, aby každá z Vás mohla zjistit, zda jde o opravdové kamarádství.

Rubriky
Vztahy

Jak zvládnout vzdálenost mezi partnery

Vztahy na dálku jsou dlouho diskutované téma. Pokud zrovna takový prožíváte, podívejte se na několik rad, které vám usnadní vzájemné fungování.

Vídejte se pravidelně

V tom lepším případě vás od sebe dělí jen pár stovek kilometrů, ti, kteří mají partnera například v zahraničí to už mají složitější. Není nutné při každé volné chvíli jezdit několik stovek kilometrů, abyste spolu byli dvě hodiny a pak domů. Raději si plánujte delší a pravidelné setkání. Například si věnujte společné víkendy, ve kterých se můžete sobě navzájem naplno věnovat.

žena na sedačc

Zůstaňte v kontaktu                                                                                                                                                  

Telefonujte si, pište, volejte přes webkameru. Když svoji lásku uvidíte alespoň online, určitě vám to zlepší náladu. Sdílejte spolu své zážitky, pocity a starosti, které vás provází celý den. V partnerovi to vzbudí pocit, že jste tu pro něj v každé chvíli.

Respektujte jeho/její volný čas                                                                                                                                       

Ano, velmi vám chybí, ale musíte myslet na to, že vás protějšek má i svůj osobní život a tráví čas i s jinými lidmi. Zbytečně nežárlete, když si vyrazí s přáteli, nebo si zajde do posilovny. Věřte, že by chodil, i kdybyste jste se viděli každý den. Komunikace je sice velmi důležitá, ale nesmíme si ji plést se stíháním a kontrolováním.

telefon1

Malá rada na závěr. Vztah na dálku může fungovat, ale je dobré se zamyslet, kam směřuje. Pokud máte pocit, že jste ve svém partnerovi našli spřízněnou duši, bude dobré si ujasnit priority.

Sami už teď určitě víte, že jeden z vás bude muset změnit celý svůj život tím, že se přistěhuje za tím druhým. S tím je spojena samozřejmě změna zaměstnání, bydliště, odloučení od rodiny a známých. Před těmito kroky je dobré si uvědomit, co jsme ochotni pro vztah udělat.