Rubriky
Kultura

Kino a divadlo

Líbí se mi, že jsem si našla přítele, který taky má rád kulturu, protože si vzpomínám, jak jsem tehdy měla svého bývalého přítele. Protože on tehdy opravdu nechtěl jít ani do kina. Co to mělo být? Neznám snad žádný vztah, kdy by nebylo kino třeba hned na první schůzce. To já jsem samozřejmě veliká romantička, takže taky mám ráda kina a divadla a další kulturní akce. A jediné, na co jsem svého bývalého přítele vytáhla, tak to byl nějaký koncert. A pokud to byl třeba například rockový koncert, tak tím ještě lépe. Absolutně nechápu, proč třeba přítel taky nemohl někdy svolit k tomu, že bys šel se mnou do kina anebo do divadla.

Divadla mám ráda.

Protože mně se tato představení líbí. Řekla jsem si, že když mám ráda kulturu a opravdu mi na ní záleží, že třeba přítel někdy půjde se mnou. Jenomže víte, co vždycky můj přítel udělal? Řekl mi, ať si jdu třeba s někým jiným do kina nebo do divadla, ale ať jeho na ty blbiny netahám. Byla jsem docela naštvaná. A opravdu hodně mě to mrzelo. Přece když někdo někoho miluje, tak se mu snaží taky pomoct a taky pro něj něco vytrpět a udělat. A navíc si myslím, že kdyby přítel musel povinně alespoň dvakrát za rok nějaký film v kině vidět, tak si myslím, že by se mu nic hrozného nestalo.

Za kulturou ráda cestuji.

Ale spíše je to taková pěkná věc pro milovanou osobu, takže jsem si řekla, že tohle zkusím ještě jednou. Proč třeba nemohl se mnou někdy do kina, když mám ráda kulturu? Co je na tom tak hrozného? Je to velká škoda. Naše rodina je totiž velice hodně kulturně založená, takže jsem si myslela, že je to úplně takový standard, že každý má rád kulturu nebo alespoň někdy zajde do kina i do divadla, ale zase jsem byla na druhou stranu ráda, že alespoň rockové koncerty na mého bývalého přítele platily, a tak jsme vždycky šli se alespoň pobavit tam. A jak jste na tom vy a kultura? Ke které skupině lidí patříte vy? No, nemyslete si, že ani u nás není černá ovce, co nemá ráda kulturu. A je to můj strýc!

Rubriky
Kultura

Které filmy si nenechat ujít

Návštěva kina je úžasný zážitek. Můžete shlédnout filmy, které ještě nejsou v televizi, a to na velkém plátně, po boku svých přátel. Rozhodně se jedná o příjemné kulturní obohacení, o které jsme byli ještě nedávno ochuzováni, právě v souvislosti s omezeními a restrikcemi. Které filmy právě běží v kinech, a stojí za to je shlédnout?

lidi v kině

Betlémské světlo

Pokud máte rádi příjemná české komedie, nesmíte si nechat ujít film Betlémské světlo. V hlavní roli zde zazáří scénárista a herec Zdeněk Svěrák, kterého jistě znáte z filmů jako Vratné láhve, Kolja, nebo například Jára Cimrman ležící, spící. Nyní v roli stárnoucího spisovatele Karla Šejnohy, který trpí spisovatelským blokem, ačkoliv příběhy v jeho hlavě stále ožívají. Do toho řeší i osobní problémy s manželkou. Komedie o životě a ze života.

Cyrano

Kdo by neznal slavný romantický příběh básníka Cyrana z Bergeraku, který se zamiluje do krásné Roxanne? Příběh milostného trojúhelníku, kde zamilovaný Cyrano radí svému protivníkovi, jak získat srdce jeho milované, je možná slavný, ale v tomto zpracování vás jistě okouzlí, a stojí za to jej vidět.

Uncharted

Pokud toužíte po trošce akce a dobrodružství, nesmíte si nechat ujít film Uncharted, který svým příběhem tak trochu připomíná dobrodružství Indiana Jonese. V hlavní roli zazáří Tom Holland, kterého můžete znát z nejnovějších filmů o Spidermanovi. 

krabice popcornu

Známí neznámí

Pokud jste viděli filmy Naprostí cizinci, a Téměř dokonalá tajemství, podstatu příběhu filmu Známí neznámí už jistě znáte. Skupina přátel se při večeři rozhodne, že přečtou každou příchozí zprávu, a dají nahlas každý telefonát. To, co se zpočátku jeví jako skvělá zábava, se rázem promění v napětí v podobě tajemství, která nikdy neměla být odhalena. Tato hořkosladká komedie, ve které mimo jiné zazáří například Táňa Pauhofová, Klára Issová, nebo třeba Martin Hoffman, vás jistě dostane.

Rubriky
Kultura

Kde s dětmi strávit nedělní odpoledne?

První pozvání je do divadla. Říše loutek je vzácným prostorem, ve kterém jakoby se čas zastavil. A i dospělí návštěvníci se ocitnou v kouzelném světě pohádek. Kde dobro vždy nad zlem zvítězí. Poučné příběhy tu prostřednictvím loutek a maňásků promlouvají dodnes.

Druhé pozvání, které osloví jak děti, tak i rodiče nabízí DeCrypt. Galerie uměleckých děl a designu. Prostor, ve kterém si kromě prohlídky artefaktů můžete i zahrát.  Úniková hra pro luštitele všech věkových kategorií, ve které se všichni hráči ponoří do světa fantazie.

Plného šifer, hlavolamů a v jistém slova smyslu i adrenalinu.

pexels-photo-2792156

Třetí pozvání je opět do divadla. Ale originálního svým zaměřením. Magie a kouzla promění každé nové představení v zábavnou iluzi, ve které se zvídavé děti promění v kouzelníky. Svoje si tu najdou i dospělí diváci. Součástí divadla je i speciální obchod. Ve kterém se děti mohou vybavit vším potřebným pro svoji kouzelnickou kariéru. 

Čtvrté pozvání vám nabídne Ekoexpres. Projížďka turistickým ekovláčkem, kterým objevíte netradiční historická místa ve městě. Trasa je naplánována tak, aby svým pasažérům umožnila prohlédnout důležité pamětihodnosti, které jsou mimo ty hlavní prohlídkové. Mnohdy jsou mile překvapeni i lidé, kteří žijí ve městě už delší čas. Anebo se tu narodili.

točité schodiště

Páté pozvání je do Leteckého muzea, které je v místě první letecké základny z roku 1918. Počet a kvalita vystavovaných sbírek toto muzeum řadí mezi největší v Evropě. S řadou světových unikátů. Platí tu bezpečnostní podmínky, že děti mladší 14 let mohou vstoupit pouze v doprovodu dospělé osoby. Velká část vystavovaných letounů je k vidění ve venkovních prostorách. A proto je k návštěvě muzea vhodnější slunečné počasí. Bez deště.

Ať už si pro příjemně strávené odpoledne s dětmi vyberete divadlo, muzeum či galerii, vždycky uděláte dobře. Protože to nejdůležitější, vedle kulturního obohacení, je čas, který s dětmi strávíte.