Lifestyle

Donuťte se cvičit

Zatímco hubnutí je především o změně jídelníčku, která se dá jakž takž snést, vytvarované tělo je produktem tvrdé dřiny. Nebo alespoň trošky snahy. Mnoho z nás má však problémem přinutit se cvičit, a to proto, že zkrátka nemají dostatečnou motivaci, nebo silnou vůli. Někteří to vydrží týden, či dva, než to pomalu začnou vzdávat. Pokud však vydržíte alespoň tři měsíce, pak už to půjde samo. Zkrátka si zvyknete. Jak se k tomu ale donutit?

muž cvičí

Motivace

Motivací si musíte být sami, ale také vaše představa o tom, jak chcete vypadat. Ne jen teď, ale za takových deset, dvacet, či třicet let. Možná si říkáte, že v důchodu už vám bude jedno, jak vypadáte, ale tak to není. Stáří není omluvou, a důchod není konec života. A pokud chcete žít až do konce naplno a být na sebe hrdí, musíte pro to něco udělat. Pro začátek si vezměte dvě fotografie: obézního člověka, který se cpe jídlem, a štíhlého vypracovaného při cvičení. Ty si pak pověste na lednici, kde na vás budou zírat vždy, když dostanete hlad. Je totiž důležité vidět ten rozdíl, a vsugerovat si, že přejídání vede k obezitě, cvičení ke krásné postavě. Dále pak použijte motivační citáty, které můžete rozmístit různě po domě. Na zrcadla pak nalepte cedulky s upozorněním, že je čas si zacvičit. Od věci není ani koupit si krásné tričko, košili, či šaty ve velikosti, které hodláte dosáhnout, a pověsit ho ve skříni jako první, abyste jej viděli vždy, když se půjdete oblékat.

žena cvičí

Měření, vážení, focení

Kromě motivace je důležité, abyste viděli výsledky. Nestačí jen úbytek na váze, který při formování z tuků do svalů nemusí být takový, jaký si představujete, protože svaly jsou těžší. Rovněž je důležité se měřit, a míry si zaznamenávat. K tomu ještě udělat fotografii ve spodním prádle, kterou si pak můžete porovnávat s pokrokem. Nedělejte to však každý den, protože za den opravdu postavu nezměníte, a byli byste pouze frustrovaní. Co takhle jednou za dva týdny?

Aby vás to bavilo

Cvičení lze těžko vydržet, pokud v něm vidíte jen nudnou dřinu. Můžete se však přidat k přátelům, kteří již chodí cvičit, a koupit si pernamentku. Hodláte li cvičit doma, můžete cvičit večer u oblíbeného seriálu, při čemž vám čas uteče jako nic.

Mohlo by se vám také líbit...