Mobil

Dnešní svět daleko nedospěje

Mobily jsou naším společníkem, ať už se hneme kamkoliv. Mnoho z nás si tuto vymoženost dnešní doby s sebou bere i na toaletu. Samozřejmě že má svých mnoho výhod. Najdeme si informace o čemkoliv a o komkoliv, kdykoliv zrovna potřebujeme, můžeme se domluvit s kamarády, zahrát si různé hry všeho druhu, fotit si vzpomínky, nahrávat videa a kdo ví, co dál. Dnešní mobily nám toho nabízí opravdu mnoho a především dospívající na nich jsou více než často závislí, aniž by si to sami byli schopni uvědomit. Přes mobily si dokážeme vytvořit novou realitu, ve které se pravděpodobně cítíme o dost lépe, jednodušeji zapomeneme na reálný svět, který nám často ubližuje.

Vlastní realita přes mobil

Dospívající, dospělí, zkrátka všichni to můžou mít v životě více než těžké a pak je nejjednodušší řešení hledat jakýkoliv útěk z reality. Co když ale ta realita, která se tvoří na sociálních sítích a okolo není přesně to, co potřebujeme, ale spíše nám to škodí? Děje se to často. Ne vždy si na sociálních sítích čteme příspěvky, které nám jen pomáhají. Mnoho lidí má nutkání ubližovat ostatním, aby se cítili lépe. Jim to dost možná na chvíli pomůže, ale co ti ostatní? Ti se cítí ještě hůř, než se cítili doteď. Pomluvy se kolem nás šíří stále, školy nejsou tak bezpečným a milým místem, jak se všichni tváří. Ve škole se lidi odsuzují už jen z toho, jak vypadají, a to aniž by je někdo znal více do hloubky. Ostatní si o vás udělají závěr jen z toho, jaké oblečení ráno zvolíte, jak si upravíte vlasy, zda použijete make-up či nikoliv. Drby se šíří všude, na sociálních sítích se diskutují, vznikají skupiny na pomluvu jedné konkrétní osoby, která o tom většinou nemá sebemenší tušení.

radost

Píšeme si s lidmi, které ani neznáme jen z důvodu, že oni neznají náš příběh, naši pověst a nevědí, co se o nás v našem okolí říká. Je fajn se bavit s někým, kdo vás neodsoudí jen podle toho, co slyšel, i přes to, že takových lidí kolem sebe nikdo nemá dostatek. Neměli bychom se nechávat ovlivnit tím, jak nás ostatní vidí. Ať už komentují naši postavu, náš prospěch, oblečení, zkrátka cokoliv, na co my jsme pyšní. Je to náš život a ostatním do něj nic není. My jej žijeme, proč tedy řešit lidi okolo sebe? Každý má svých starostí dost a nikomu určitě není příjemné, když někdo kritizuje něco, za čím si stojíme, z čeho máme radost a jsme na to pyšní. Nebuďme na sebe zlí. Tenhle svět je už teď plný nenávisti, je zbytečné jí sem přidávat více. Měli bychom se spíše snažit ji omezit, chovat se k ostatním mile, ať už si procházejí čímkoliv.

Mohlo by se vám také líbit...