Odešel smíšek a česká hokejová legenda!

Na sportovce je vyvíjen již od útlého věku velký tlak. Musí podávat maximální výkony nejen při sportovní aktivitě, ale i v komunikaci s lidmi, s veřejností. Ty největší hvězdy jsou pod dozorem médií i spousty let po skončení kariéry. Dobré věci nikoho nezajímají, ale aféry, to se hned média opřou do kohokoli, ať už si to zaslouží či nikoli.
Adama Svobodu neznal jen málokdo. Každý, kdo se jen trochu o hokej zajímá, tohoto brankáře znal.
Smutná zpráva o jeho sebevraždě proběhla médií týž den, který se tato tragická událost odehrála, tedy 7.5.2019. Tato zpráva zasáhla celou republiku během pár minut.
úrok na brankáře
Adam se narodil v Brně, kde také začal svoji hokejovou kariéru. Byl skvělým českým hokejovým brankářem, který za svou kariéru působil také v Rusku, Německu, Švédsku nebo i v Kazachstánu. Kromě zahraničních stáží působil Adam také v české reprezentaci. Celkem nastoupil k 32 zápasům v národním dresu, přičemž měl možnost startovat na čtyřech světových šampionátech. V národním dresu získal titul mistra světa ve Vídni v roce 2005 a stříbrnou medaili z mistrovství světa v Rize v roce 2006.
Na české scéně působil v mnoha klubech, dost pravděpodobně se nejvíce zapsal do srdcí všech fanoušků pardubické extraligy.
O Svobodovi se tvrdí, že nebyl hráčem pro Playoff. Po příchodu z Brna do Sparty zářil, v Pardubicích předváděl skvělé výkony, ale na titul z naší nejvyšší soutěže dosáhl až s týmem Slavie v roce 2008. O pět let později získal tento titul znovu s Plzní.
zapálená čajovka
Adam i po skončení aktivní hokejové kariéry zůstal u hokeje. Stal se vzorem pro další generace hokejových brankářů a sám se stal mentorem těchto budoucích nadějí. Naposledy vedl mladé brankáře v Pardubicích.
Po nešťastné autonehodě, kdy byl chycen při řízení pod vlivem alkoholu však s ním byla ze strany HC Dynamo Pardubice ukončena spolupráce a následně skončil i jako manažer České hokejové reprezentace do 18 let.
Můžeme jen spekulovat o tom, co všechno ho vedlo k tomu, aby si sáhl na život. V každém případě, každý, kdo Adama Svobodu jen trochu znal, potvrdí, že byl veselým smíškem, který nikdy nezkazil žádnou legraci. Vždycky měl pro každého úsměv a pár milých slov.