Business

Balíme věci a stěhujeme se na venkov

Stěhujete se na venkov, do rekreační oblasti a necháváte za sebou město se vším všudy? Dobrá volba! Navíc nejste sami, takováto rozhodnutí již podniklo před vámi mnoho lidí. Předpokládáme, že budete postupně balit věci do kartonových krabic a budete potřebovat balicí a výplňový materiál. Proto bychom vám rádi připomněli existenci bublinkových a stretch fólií.

figurína v bublinkové fólii

Bublinková fólie

Bublinková fólie, jinými slovy pěnová fólie, je jedním z nejznámějších, nejžádanějších a také nejúspěšnějších balicích materiálů po dobu mnoha desítek let. Lidstvo ji zná již déle, než půl století, a za tu dobu se s její pomocí přepravilo po celém světě obrovské množství předmětů. Pojďme si tu shrnout její zásadní přednosti:

Je levná – pořídíte ji za pár korun, a tak ji můžete mít doma v zásobě pro různé účely, například i pro zakrytí předmětů před malováním bytu.

Nešpiní, nepáchne a nepoškozuje zdraví – nepoužívejte pro balení věcí před stěhováním staré časopisy a noviny, které zapáchají a špiní toxickou tiskařskou barvou.

Je dostatečně pevná a zároveň flexibilní – do bublinkové fólie zabalíte knihy, obuv, sportovní potřeby, hračky, ale i potraviny, sklo a porcelán a výrobky ze dřeva a z plastu, a to od maličkých drobností až po velké kusy nábytku a domácích spotřebičů. Sklenice a talíře stačí několikrát ovinout fólií do více vrstev a máte perfektní obal, který zajistí stabilitu předmětů i v případě přepravy v náročném hrbolatém venkovském terénu.

bublinková fólie

Fólie stretch

Stretch fólie si získala velkou oblibu zejména pro svou značnou flexibilitu a schopnost zabalit nebo spíše obalit velké předměty, jako je nerozebíratelný nábytek a domácí spotřebiče. Stretch fólie jsou natolik pevné, že zabezpečí před mechanickým poškozením v podstatě každý předmět. Podmínkou je pouze fólií nešetřit a balit věci tak, aby byly chráněny více vrstvami. Pouze musíme upozornit, že tento typ fólie nechrání před mechanickou deformací, například pokud do ní zabalíte proutěný koš, nemůžete si na něj sednout, protože byste jej rozsedli.

Mohlo by se vám také líbit...