Www

Budoucnost leží v online prostředí

Několik posledních dekád ukázalo, jak se může společnost proměnit a zcela změnit nejen svou strukturu, ale i přístup ke každodenními životu. Moderní technologie zcela dominují našim životům a používáme je doma, v práci i při čekání na autobus. Stejně tak, jako mohou škodit, mohou ale přinést i užitek a to v podobě usnadnění činností, se kterými se každý den potýkáme. Nákupy jsou toho skvělým příkladem a díky e-shopům dnes máme jakékoli zboží na dosah ruky. Naučili se to využívat i firmy, které velkou část svého podnikání přesouvají do online prostředí za účelem zvýšení dosahu i snížení náklady. Elektronika, potraviny nebo služby jsou dostupné snad v každém možném provedení a to s doručením do druhého dne.

Jak se ale v takto konkurenčním prostředí odlišit a zaujmout potencionální zákazníky?

 

zobrazovací zařízení

 

Zobrazení napříč všemi zařízeními

Doby stolních počítačů již dávno pominula a stále více uživatelů přistupuje k internetu přes mobilní telefony, které jsou dnes již nutností pro každého z nás. Je proto důležité, aby se web dobře zobrazoval na všech zařízeních i systémech. S tím souvisí i responzivní zobrazení, které je nezbytné a díky kterému se elementy webové stránky zobrazují na svých místech bez rozbití celkového designu.

laptop

Rychlost načítání

Animace, velké obrázky nebo videa. To vše zvětšuje velikost webu a snižuje rychlost načítání. Uživatelé přitom čekat nechtějí a výsledky a odkazy chtějí vidět ihned. Vyplatí se proto, pravidelně web testovat a zkoušet různé varianty nastavení i kódu.

Přehledný a přívětivý design

V neposlední řadě je třeba myslet i na design a pocit uživatele, který může na webových stránkách trávit i několik hodin denně a potřebuje proto přehledné a příjemné prostředí. Zajímavý a elegantní design navíc zvyšuje atraktivitu webu a tím přispívá k vysoké návštěvnosti a dobrým konverzím.  

Mohlo by se vám také líbit...