Ekonomika

Koho požádat o půjčku?

Není rozhodně ojedinělým úkazem, když lidé potřebují víc peněz, než kolik jich aktuálně k dispozici mají. Stává se to, a to pochopitelně tehdy, když si člověk nemůže při výši svých příjmů a úspor dovolit všechno to, co by si dovolit chtěl. Někdy za to mohou příliš nízké příjmy provázené nedostatečnými úsporami, někdy je na vině třeba i nějaký ten nečekaně vysoký výdaj, který nebyl v plánu, a někdy se třeba takový člověk jenom docela banálně přepočítá a pak mu jeho peníze nevyjdou.

Ale je vlastně jedno, co je příčinou finančních problémů. Zásadní je přece to, jak se s nimi ten, na koho ony potíže dolehnou, vypořádá. Jak to zvládne a zajistí jak zaplacení momentálně nezbytných výdajů, tak i slušnou perspektivu do budoucna.

dolary US

A když se nad tím vážně zamyslíme, zjistíme, že to lze poměrně často zvládnout jedině tak, že se někde požádá o dost výhodnou dosažitelnou půjčku. Jen ta jediná může často člověku v nouzi zajistit, aby měl tento aspoň na důležité výdaje.

A protože člověk ve finanční tísni často nemůže nabídnout poskytovatelům půjček jako záruku splácení hodně vysoké příjmy, protože nemívá třeba ani čisté registry dlužníků, a naopak mu mohou hrozit exekuce, bývá shánění půjčky docela problém. V bankách se k někomu takovému otáčejí zády a jakýkoliv pokus o získání půjčky obratem zamítají s odkazem na to, že žadatel není bonitní. A je vlastně beznadějné zkoušet tu štěstí zas a znovu.

dolary USA

Daleko rozumnější je pak vsadit na nějakou nebankovní hypotéku. Protože když vyžaduje pujcka ruceni nemovitosti, uspěje tu každý, kdo nějaký nemovitý majetek má. Protože pak jsou registry dlužníků i další problémy vedlejší a nemusí se k nim přihlížet.

A tak je právě nebankovní sektor často tím jediným místem, kde se vyplácí o půjčku – nebankovní hypotéku – žádat. Kde člověka neodmítnou a půjčí mu klidně i velké peníze.

Mohlo by se vám také líbit...