Nakupování

Dejte zelenou keto receptům

Ketogenní dieta je skvělá v tom, že nemusíte právě vymýšlet žádné složité recepty. Je založena na zvýšeném příjmu kvalitních bílkovin, a naopak sníženém příjmu sacharidů a tuků. Správnou skladbou jídelníčku totiž přinutíte vaše tělo spalovat vlastní zásoby tuku, aniž by si pro energii sahalo do svalové tkáně.

A tento stav se nazývá k e t ó z a. Je to takový s p a l o v a c í p r o c e s, který nenastává okamžitě, ale zhruba po dvou až třech dnech, kdy si nastavíte ketogenní čili nízkosacharidovou dietu a upravíte si tak svůj denní jídelníček. Organismus totiž za těch pár dnů pochopí, že nemá už přísun takového velkého množství sacharidů a začne využívat uložené tukové zásoby, což my právě při úbytku nežádoucích kilogramů potřebujeme.

Navíc díky štěpení tukových tkání vznikají tak zvané k e t o l á t k y, jenž jsou zdrojem naší energie a díky ní pak můžeme zvládat další činnosti a běžnou fyzickou aktivitu.

keto recepty

Dejte zelenou keto receptům

Ketogenní dieta má i své speciální ketodieta recepty, které jsou velmi chutné a zakládají se na spoustě zelenině, ale nejen na ní. Někteří lidé si myslí, že nízkosacharidová (ketonová) dieta je jednotvárná a nechutná. Ale opak je pravdou! Pro keto recepty můžete využívat mořských ryb, kdy nejvhodnější z hlediska obsahu tuku je candát.

smažený candát

Jíte i mléčné výrobky, vajíčka, jakostní vysoce procentní šunku, keto chleba, ale i keto cukrovinky. A ty jsou mňamózní!!

A když si nechcete lámat hlavu s keto recepty, pak vyzkoušejte už hotové ketodiety, kdy jsou pro vás připraveny ideální a rozmanité balíčky právě pro vás. A můžete si namixovat denní jídelníček z proteinových koktejlů, hotových polévek, kaší, pudinků, sladkých tyčinek, ale i keto pečiva. A to vše bez vážení, složitého vaření a neustálé kontroly a odměřování!

Keto recepty nabízí už spousta firem jednotlivých značek a vy si vybíráte dle svého mlsného jazýčku a chutí!

Mohlo by se vám také líbit...