Nakupování

Pořizujeme si pejska

Když se rozhodneme pořídit si psa, máme několik možností. Buď si koupíme štěně, dospělého psa nebo si můžeme vzít psa z útulku. Všechny možnosti mají svá pro i proti. Pokud si pořídíme štěně, je výhodou, že si ho můžeme sami vychovat a naučit různým věcem. Štěně se učí snadněji než dospělý pes. Zato nevýhodou je to, že často najdeme doma něco rozkousané a zničené a z počátku, než se pejsek naučí, že svou potřebu má vykonávat venku, tak máme i práci s úklidem. Dospělý pes už ví, že musí občas sám zůstat doma, většinou tedy nedemoluje naši domácnost a na venčení je také naučený. Může mít ale nějaké špatné návyky od předchozího majitele, které bude obtížnější jej odnaučit. To samé platí i o psovi, kterého si vezmeme z útulku. Někdy je to s těmito pejsky ještě obtížnější v tom, že v mnohých případech zažijí ve svém životě i kruté zacházení a může se to třeba projevit agresivním nebo naopak bojácným chováním.
Akita Inu štěně
Důležitá je také volba plemene. Záleží hodně na tom jaké máme my návyky. Jestli jsme například zvyklí chodit na dlouhé procházky nebo jestli hodně cestujeme. Cestování s pejskem může být někdy obtížné, ne všude v ubytování jsou psi povoleni nebo někteří pejsci mohou cestování špatně snášet. V každém případě jsou to tvorové společenští a nejsou rádi dlouho sami.
dospělá Akita Inu
Pojďme si představit jednoho zástupce velkých plemen. Jmenuje se Akita Inu. Tento věrný společník pochází z Japonska a bývá na svého majitele hodně fixovaný. Někdy se může zdát tvrdohlavý, protože mu trvá déle, než splní povel, ale při troše trpělivosti se dá vycvičit. Doporučuje se spíše zkušenému chovateli. A jakou má Akita cenu https://kenichiai.com/stenata/stenata-na-prodej/? U nás se štěňata pohybují okolo 25.000 Kč. Pokud uvažujete o koupi štěněte, můžete se například spojit s chovatelskou stanicí KEN´ICHI AI. Objednávky na štěňátka přijímají po celý rok a ony pak dělají radost lidem po celém světě.

Mohlo by se vám také líbit...