Nakupování

Z levandule se vyrábí i limonáda

Kdo by neznal levanduli, nádhernou bylinku, kvetoucí modrofialovými drobnými kvítky. Je to oblíbená rostlina s léčivými účinky, z níž se vyrábí dokonce i sirupy a limonády.

Levandulová limonáda

Výtažek z levandule je v lidovém léčitelství využíván mnoho desítek let a mohli bychom si tu nastínit alespoň ty nejdůležitější přínosy:

Uklidňuje mysl – máte-li problémy s nespavostí, jste přetížení z práce a dalších starostí, jimiž jsme v dnešním světě obklopováni, sáhněte po kozlíku lékařském nebo po levanduli. Vaše mysl bude více směřovat do hlubin vašeho nitra a budete-li důslední, můžete se pak snáze ponořit i do hluboké léčivé meditace. S levandulovou limonádou to půjde lépe.

levandulové pole

Snižuje vliv stresu – stres je odpověď organismu na negativní působení buď na základě vlastních negativních voleb a rozhodování, anebo v důsledku reakcí na zprávy z okolí či bezprostřední chování lidí kolem nás. Účinnými prostředky proti stresu jsou adaptogenní byliny, jako je např. ženšen, a samozřejmě i levandule. Můžete si ji dopřát ve formě sušené bylinky, anebo v pitném režimu, třeba v podobě levandulové limonády.

Proti křečím – křeče hladkého svalstva a křečovité bolesti končetin, žaludeční koliky, nadýmání a špatné trávení – to vše jsou projevy nesprávného životního stylu, a mnoho lidí sahá docela zbytečně po syntetických preparátech z lékáren proti bolesti. Zkuste raději jít přirozenou, přírodní cestou a vypomáhat si bylinkami. Levandule se k tomu perfektně hodí.

kvetoucí levandule

Levandule v květináči

Levanduli si můžete pěstovat i doma, je to velmi krásná, kvetoucí rostlina, která nejen dobře vypadá, ale zároveň příjemně voní a svou vůní odpuzuje obtížný hmyz. Můžete ji mít uvnitř místnosti nebo na balkoně, pod pergolou, jako funkční ozdobu a mimochodem, právě kvetoucí rostliny jsou tou nejkrásnější dekorací, jakou si můžete dopřát.

Mohlo by se vám také líbit...