Www

Jak by měla vypadat správa webu

Úspěch každé internetové stránky se měří především její návštěvností. Tu však není snadné získat, natož pak udržet, vzhledem k enormnímu počtu webů na jakékoliv téma, které nás napadne. Není tedy zrovna lehké zajistit, že zrovna ten náš bude populární. Naštěstí existují způsoby, jak tomu můžeme pomoci.

 

Tím hlavním samozřejmě je, že naše stránka bude dostatečně jednoduchá a přehledná, aby se v ní vyznal i člověk, který se s internetem příliš často nepotkává. Nesmíme totiž zapomínat na to, že zdaleka ne každý si s moderními technologiemi rozumí. Je tudíž nutné udělat ji co nejvíce uživatelsky přívětivou.

 

různý vzhled webových stránek

 

Dále je také nutný příjemný vzhled stránky. Naštěstí jsou již pryč neonové barvy devadesátých let, avšak i tak je dobré pamatovat, že zdaleka ne všechny barvy tvoří dobré kombinace. Ideální také není volit různé odstíny téže barvy pro pozadí a pro písmo. Chceme přece, aby náš web mohli číst i ti, kteří nemají zrak úplně v pořádku.

 

To však není vše. Důležitý je samozřejmě také obsah. Ten by měl být kvalitní, dostatečně bohatý, a především odpovídat aktuálním skutečnostem. To platí například pokud se věnuje nějaké oblasti vědy – články musí odpovídat nejnovějším zjištěným skutečnostem, nebo u nich musí být poznámka, že nejnovější objevy danou věc vyvrátily či změnily.

 

propojení lidí pomocí internetu

 

Základem jsou také pravidelné aktualizace. Nemůžeme čekat, že náš web budou lidé pravidelně navštěvovat, když tam například několik měsíců nebude žádný nový příspěvek. Ideální je, pokud přinášíme pravidelné novinky z daného oboru, kdy se lidé mohou snadno a rychle dozvědět, co nového se stalo.

 

Důležitá je samozřejmě také interakce se čtenáři, ať už prostřednictvím komentářů či chatu. Ta nám totiž může poskytnou cenná vodítka, v čem se můžeme ještě zlepšit, případně co by si naši návštěvníci přáli.

 

V neposlední řadě je zde propagace, avšak to je tak složité téma, že by vydalo na samostatný článek. Zde však stačí říci, že bez ní se neobejdeme, neboť i kdyby naše stránka byla sebelepší, pokud o ní nikdo nebude vědět, pak ji také nikdo nenavštíví. A to by byla rozhodně škoda.

Mohlo by se vám také líbit...