Bydlení

Jiné možnosti bydlení

Toužíte-li po vlastní bydlení, musíte si dnes nechat zajít chuť, případně naspořit šílené peníze, abyste dostali hypotéku. Pořád jsou tu i alternativy.

Jiné možnosti bydlení

Každý člověk na planetě by si chtěl zařídit vlastní bydlení, ale ne vždy a všude je to realizovatelné. V našich zeměpisných šířkách to ještě nedávno nebylo vůbec komplikované. Hypotéku jste dostali na dobré slovo a byty hlavně v menších obcích se prodávaly takřka za hubičku. Jenže tato zlatá léta jsou už nějaký ten pátek pasé. V současnosti je situace s obytnými nemovitostmi docela zlá a když si chce někdo pořídit alespoň malý byteček, budete muset našetřit 15 % jeho prodejní ceny, jinak nemá šanci na hypotéku dosáhnout. A to se z pochopitelných důvodů každému jen tak nepodaří.

Symbol domečku

Situace vypadá docela zoufale a lepší to v blízké budoucnosti asi ani nebude. Vzhledem k tomu, že se bydlení prakticky nestaví, budou ceny toho stávajícího stále růst a rozhodně jen tak dolů nepůjdou. V případě, že hledáte dnes bydlení a nejste zrovna milionáři, můžete si pořídit tak maximálně mobilní dům celoroční. Nejedná se o nic extra, ale zároveň ani o žádnou tragédii.

Moderně zařízený interiér

Vzhledem k tomu, že náklady na výrobu mobilních domů jsou mnohem nižší než náklady na stavbu tradičních bytů, je jasné, že bydlení na kolech bude levnější. A také že ano. Kdo by si však myslel, že líbivá cena je jedinou vějičkou na zákazníky, ten by se pletl. Možná se nejedná o to největší bydlení, které je možné si pořídit, ale na druhou stranu jde rozhodně o bydlení, které je velice dobře zařízené. A to nejen nábytkem, ale zároveň i mnoha kousky elektrických spotřebičů, které jsou k normálnímu životu také potřeba.

Silueta domu

Je jasné, že nejde o standardní bydlení, jelikož s mobilními domy můžete i jezdit. To je výhodná vlastnost nejen v případech, kdy se žene povodeň nebo jiná přírodní katastrofa, ale také když se budete chtít stěhovat na nový pozemek. Prostě si vezmete své bydlení s sebou. Nemusíte mít obavy, že by takový přesun automaticky znamenal komplikace na stavebním úřadě. V tomto případě bohatě postačí ohláška a máte pokoj.

Mohlo by se vám také líbit...