Místo vhodné pro kutili

Krom amatérského rybářství se Češi ve velkém množství věnují i domácímu kutilství. Tento druh koníčku původně vznikl z jakési nouze, která tady za minulého režimu byla. Vzhledem k tomu, že na pultech obchodů se nedalo ledacos pořídit, museli se práce chopit šikovní tatínci. Ti se nejvíce věnovali opravám různých přístrojů, případně tvorbě náhradních součástek či zcela nových výrobků. I když jsou tyto časy dávno za námi a v obchodech se dá koupit takřka vše, po čem toužíte, záliba v kutilství u celé řady našich spoluobčanů stále přetrvává. Tito kutilové však mají často potíž najít místo, kde se svému bohulibému koníčku budou moci věnovat.
držák na nářadí

Garáž

Samozřejmě, že nejlepším místem pro domácí kutilství je garáž. Prostory v domě totiž obvykle nejsou příliš dostačující, hlavně tedy co se prostoru týče. Garáž je tedy ideální, a i když může být vcelku malá, pořád nabízí mnohem více místa než tradiční kumbál, který obvykle bývá jako jediný volný. V případě, že je garáž součástí stavby, obvykle není potřeba se starat o její vytápění, jelikož ji dokáže zahřát samotný dům.
pracovní ponk
V případě, že se nachází díl od domu, je vhodné garáž zateplit buďto podomácku, nebo profesionálně. Pro zvlášť ukrutné zimy je dobré mít po ruce přenosné topení, které má sice velkou spotřebu, ale alespoň dokáže zahřát.
Ne každý má auto, a ne každý má garáž, alespoň u domu. A chodit do dílny kdovíjak daleko se asi taky každému nechce. Existuje ale vcelku efektivní řešení, které navíc nemusí být ani příliš drahé – mobilní garáže. Ty samozřejmě nemají kolečka. Svůj přídomek si vysloužili díky tomu, že se dají snadno přesouvat. Plechové garáže jsou lehčí a jedná se o prefabrikáty, které je nutné složit. Vzhledem k tomu, že se má jednat o budoucí kutilskou dílnu, pro jejího majitele to nejspíše nebude problém. Dražší, ale o komfortnější jsou betonové mobilní garáže. Také se jedná o prefabrikáty, ovšem jiného druhu .