Bydlení

Není ideální, ale je alespoň levný

Bydlení za hubičku samozřejmě nikde nekoupíte, ale v případě, že nechcete platit až přehnaně mnoho, šanci na vlastní byt rozhodně máte, i když atypický.

Není ideální, ale je alespoň levný

Každý, kdo má zájem bydlet ve svém, dnes již moc dobře ví, že zadarmo to nebude. To samozřejmě nebylo nikdy, ale ještě poměrně nedávno se daly sehnat hezké byty za slušné ceny. To už se dnes rovná zázraku. Zkrátka a dobře, obytné nemovitosti zdražily na tak vysokou úroveň, že si je leckdy nemůže dovolit ani střední třída, natož pak nižší vrstvy. Samozřejmě, v některých vyloučených lokalitách seženete bydlení taky ještě relativně lacino, ale tam nikdo reálně bydlet nechce.

Klíč na dlani

Pokud nechcete celý život žít v podnájmech, případně v maličkém kamrlíku, měli byste se porozhlédnout po něčem lepším, ale cenově pořád ještě docela dostupném. V tomto ohledu jsou u nás prakticky k mání pouze houseboaty nebo mobilní domy Top-mobilnidomy.cz. Bydlet na vodě většina lidí moc nechce, a tak zájemci o vlastní bydlení dávají obvykle přednost druhé variantě.

Výbava v ceně

Ono ani mobilní domy nemusí vždy vypadat jako kdovíjak velké terno, ale alespoň ty nejnovější nejmodernější verze, které jsou určeny pro celoroční bydlení, docela klamou tělem. Pohled zvenčí vás asi většinou o koupi nepřesvědčí, ale prohlídka vnitřních prostor by vás už přesvědčit mohla. Pochopitelně zde většinou není mnoho místa, ale pro pár lidí to jde. Některé modely jsou zhruba totožné s běžnými byty v panelových domech. Co je však na mnohem vyšší úrovni než v panelácích, to je základní výbava. Ta se skládá často nejen z nábytku, ale rovněž i z některých užitečných elektrospotřebičů. To je velká přidaná hodnota, díky které si hodně zájemců s prodejcem plácne.

Otevřené dveře

Poptávka dnes není pouze po obytných prostorách, ale také po místech, kde se dá podnikat. A ta poptávka ani zdaleka není uspokojena. Díky tomu se mobilní domy používají ke generování zisků stále častěji. Hledáte-li třeba prostory pro menší kadeřnictví nebo novou kancelář, jedná se o ideální investici. Navíc ne příliš vysokou.

Mohlo by se vám také líbit...