Nakupování

Dopřejte dětem aktivity

Říkáte si, co koupit vašim dětem za dárek? Máte rodinný domek a zahradu? Tak proč jim nekoupíte něco, co je přiměje, aby neseděly doma u televize nebo tabletů, ale aby vyběhly a hrály si na zahradě?

Dnešní děti tráví spoustu času hraním her na mobilu nebo tabletu, nebo koukáním na televizi, ale jako rodiče, přiznejme si, že často jsme rádi, že máme od dětí klid a vyměňujeme naše pohodlí za jejich pasivní sezení a koukání do monitoru. K správnému životnímu stylu ale patří pohyb a pokud s ním děti nezačnou od ranného věku, těžko je později donutíte, aby se pohnuly z domu.

domeček se skluzavkou

Děti jsou od malička aktivní, kdyby to tak nebylo, nesnažili by se o lezení po čtyřech, o první krůčky, ale pokud jim nebudeme nabízet pohybové aktivity, časem zleniví. Chodit s dětmi na procházky, na dětská hřiště, to je to nejmenší, co můžeme pro jejich správný rozvoj udělat. Máte-li zahradu, máte jedinečnou příležitost, aby děti byly každý den na čerstvém vzduchu, jen jim k tomu musíte poskytnout zábavu, která je ven z domu nenásilně vytáhne. Jednou z takových atrakcí se může stát dětský zahradní domeček se skluzavkou. Dětský domeček na zahradě se může stát místem, které si vaše dítě vybuduje svůj vlastní mini svět. Dítě si ve svém domečku často vybuduje svůj vlastní pokojíček. V létě v něm může trávit i celý den a ty odvážnější děti vás budou přemlouvat, aby v domečku mohly zůstat i přes noc.

dětská hřiště

Zahradní domečky, houpačky, skluzavky, ale třeba i pískoviště, to jsou zábavné prvky, na kterých se vaše děti zabaví jak s vámi, tak samy, ale pod vaším dozorem. Jako rodič byste měli být vždy poblíž a po očku sledovat, co se vašemu dítěti honí hlavou, abyste mohli včas odhalit, pokud ho napadne něco nebezpečného, jako třeba opravovat něco na střeše svého domečku, protože jste zrovna i vy opravovali něco na střeše. Nikdy nevíte, co vaše dítě může napadnout.

Mohlo by se vám také líbit...