Nakupování

Proč EU zpřísňuje podmínky ochrany osobních údajů

Ochrana osobních údajů byla vždy poměrně velkým tématem. Snad každý z nás již slyšel o GDPR, mnozí se pak i setkali s jejími důsledky. Není tedy žádným tajemstvím, že Evropská Unie podmínky ochrany osobních údajů erectmax.cz neustále zpřísňuje zaváděním nových evropských směrnic, které musí jednotlivé státy implementovat. Mohlo by se zdát, že lidé budou rádi, avšak pravdou je, že jen málokdo je z toho nadšen. Znamená to například složitější přihlašování do nejrůznějších aplikací, jednání s firmami, bankami či úřady, a mnohé další.

znak směrnice GDPR

Podobně jsou na tom i obchodníci, kteří nyní mají podstatně více starostí a problémů, neboť už si například nemohou předat údaje zákazníka mezi jednotlivými odděleními. Tím se komplikuje celý proces pro obě strany. Je tedy na místě se ptát, proč se Evropská Unie rozhodla vydat právě touto cestou. Pravdou je, že k tomu existovaly dva hlavní důvody. Jedním z nich je stále častější používání elektronických technologií, a tím i snadnější možnost pro firmy získat a zneužít údaje zákazníka, například tím, že je prodáme reklamním společnostem. Také internetová bezpečnost je mnohem menší, než by se běžnému člověku mohlo zdát, a lidé jsou poměrně neopatrní. Tato nařízení pak mají zabránit tomu, aby provedli nějakou skutečnou hloupost.

podmínky ochrany osobních údajů se stále zpřísňují

Dalším důvodem bylo zneužívání osobních dat, a to nejen cizími lidmi, kteří je ukradnou, ale také členy rodiny. Koneckonců snad všichni známe případy, kdy si člověk vzal na svého blízkého mnohdy bez jeho vědomí půjčku, kterou následně nesplácel. Také nelze opominout případy, kdy pracovníci firmy či úřadu dokumenty s citlivými údaji namísto skartace jednoduše vyhodili do popelnice, odkud si je mohl kdokoliv vzít a zneužít je. A nejde jen o to, že si na vás někdo vezme půjčku. Pokud zná vaše jméno a telefonní číslo, může vám volat, vyhrožovat a vydírat vás.Proto je jasné, že toto zpřísňování má rozhodně smysl, zvláště v dnešní době. Lidé si totiž často nedávají dostatečný pozor, a tak je nutné je k tomu v podstatě donutit.

Mohlo by se vám také líbit...