Business

Uspořádejte výlet pro vaše přátele ze zahraničí mimo Prahu

https://www.vylety360.cz/jak-prohlizet-360-video/ v=“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Když se porozhlédnete v Praze po jejím historickém jádru a zaměříte se například na Staroměstské náměstí, Pražský hrad, Kampu a Karlův most, spatříte tu každý den desítky až stovky turistů ze zahraničí. Nikoho z vás to samozřejmě nepřekvapí, stejně jako vás nemůže překvapit, že zahraniční turisty s fotoaparáty nebudete potkávat na pražských okrajových panelových sídlištích, protože nikdo z nich nemá zájem prohlížet si architekturu dvacátého století.

zámek Žleby

Kdybyste některé turisty v centru Prahy oslovili a zeptali se jich, zda znají hrad Kokořín nebo Bezděz, zda někdy navštívili Český Šternberk, zámek Žleby anebo klenot v Českém ráji zámek Hrubou Skálu, zřejmě byste obdrželi záporné odpovědi. Přesto se jedná o památkové objekty velmi cenné a především po architektonické stránce nesmírně zajímavé. Nikde ve světě nic takového nespatříte, a tak by byla docela škoda, kdybyste vašim přátelům ze zahraničí, pokud k vám zavítají na letiště v Praze, alespoň nenaznačili, zda by se jim zamlouval výlet i mimo Prahu do míst, o nichž se turističtí průvodci mnohdy ani nezmiňují, protože kromě Prahy preferují zámek Hlubokou nad Vltavou, hrad Karlštejn a Český Krumlov.

zámek Kačina

A jak výlet pojmout? Docela jednoduše. Na ruzyňském letišti si pronajmete vůz, případně si jej zajistíte v autopůjčovně v Praze 9, a můžete jej mít k dispozici celý prodloužený víkend nebo i delší dobu.

Budete-li cestovat do Českého ráje, tam byste měli si zajistit ubytování alespoň na dva dny, podobné je to i na Šumavě, kdybyste chtěli zavítat do Českého Krumlova. V případě hradu Český Šternberk a hradu Kokořín vystačíte s výletem na jedno slunečné odpoledne, protože tyto památky se nachází nedaleko Prahy.

A jaké méně známé hrady a zámky byste ještě mohli navštívit? Například zámek Kozel, zámek Kačina, zámek Dačice, zámek Libochovice, zámek Ploskovice, zámek Blatná anebo hrad Kámen u Pelhřimova.

Mohlo by se vám také líbit...