Auto

Jízda na elektrickou energii

Tesla je jednou z nejperspektivnějších firem dnešní doby. Jak již pravděpodobně každý ví, nebo alespoň tuší, jedná se o značku elektrických automobilů. Není nijak překvapující, že v poslední době elektrické automobily zažívají boom, i přes to, že mnozí v nich vidí pouze byznys a, co se týče ekologie, kontroverzní záležitost.       

Tesla stanice    

Tato firma vznikla již v roce 2003 a dnes sídlí v Kalifornii v oblasti Silicon Valley. Svým jménem má samozřejmě připomínat známého fyzika Nikola Teslu. Zakladatelem je Martin Eberhard a Marc Tarpenning, ale postupně se k nim přidali také Elon Musk, díky kterém je Tesla všeobecně známá, JB Straubel a Ian Wright. Jejich prvním modelem byla Tesla Roadster, v současnosti v rámci jejich nabídky jsou k dostání tři modely. Pro nejnáročnější zákazníky je to luxusní sedan Model S, SUV Model X a pro běžné zákazníky Model 3. Továrny, které firma vlastní se nachází v Šanghaji a ve Fremontu. Dohromady jsou schopné vyprodukovat až 650 tisíc vozů ročně. Typickým faktem, který se právě s automobily značky Tesal pojí, je jejich instantní zrychlení. Jedná se o jedno z mála aut, která jsou schopná dosáhnout z 0 na 100 km/h za méně než 2 sekundy. Toto zrychlení je možné pouze na speciálně upravených drahách a na běžné silnici jej nedosáhnete, stále je to ale nejvíc, co mohou dnešní auta nabídnout.

elektromobil

      Zajímavostí, která se týká konstrukce těchto stojů je to, že při ní nejsou používány velké bateriové články jako u ostatních, ale obsahují malé lithium-iontové články podobné těm, které jsou používány v běžné spotřební elektronice. Tyto nedisponují některými bezpečnostními prvky, které jsou podle Tesly zbytečné a zatěžující. Takto je jejich výroba rychlejší a jednodušší.

              Pozoruhodný fakt je také ten, že když v roce 2017 zuřil hurikán Irma firma softwarově na dálku vypnula omezení kapacity baterií svých aut, aby tak zvýšila jejich dojezd.

Mohlo by se vám také líbit...