Business

Jsou revize hromosvodů nutné a jaké je vlastně jejich cena?

Blesk jako takový je z fyzikálního hlediska elektrostatický výboj, který při úderu může napáchat velké a nezvratné škody nejen na majetku samotném (budovy, zařízení), ale v neposlední řadě také na lidském zdraví či životě. Hromosvody, přestože se jedná o poměrně nenápadné zařízení, vytvoří svod tohoto výboje k uzemnění např. do země či základové desky budovy tak, aby nedošlo k negativním účinkům úderu blesku.

Zkrátka jde o nenápadné zařízení s maximálním efektem a účinkem. Lidé se často mylně domnívají, že úplně postačí mít hromosvod na příslušné budově pouze namontován a tím je vše vyřešené. Opak je však pravdou a bohužel většinou v takovémto případě se na eventuální nefunkčnost přijde až v momentě, kdy jsou následky tragické.

Blesky u rodinného domu

Hromosvod jako každé zařízení je nutné pravidelně kontrolovat profesionálním odborníkem, který provede kontrolu funkčnosti celého zařízení a vypracuje revizní protokol, ale případně vás i upozorní na případné nesrovnalosti, nefunkčnosti či další možnosti vylepšení či modernizace. Hromosvody jsou totiž nejen klasické, ale také aktivní (principem jako nabíjení kondenzátoru).

Revize hromosvodu nám nejen ukládá zákon, ale má také své logické opodstatnění při ochraně našeho majetku a zdraví. Zkrátka zázrak, který nám ušetří nemalé finance z případných následků a zajistí klidné spaní při každé bouřce.

Designový hromosvod

Důležité je vybrat kvalitní firmu s profesionálními odborníky a patřičným oprávněním, jako např. Elektro – revtech s.r.o. Logickou otázkou je poté cena za takovouto pravidelnou revizi hromosvodu. A jaká je tedy u cena revizí hromosvodů ? U bytových a rodinných domů se cena pohybuje něco málo přes 1.000,- Kč, u objektů (garáže aj.) v řádech stovek Kč. U aktivních hromosvodů a komplexně složitých budov je to o něco více, nicméně řádně a pravidelně zkontrolovaný hromosvod ochrání nejen náš majetek v řádů stovek tisíc či milionů, ale především také naše zdraví, a to je nenahraditelná cena.

Závěrem lze říci, že jsou revize hromosvodů nejen povinné a nutné, ale také velmi důležité. A cena za revizi jako takovou je téměř zanedbatelná, uvážíme-li její přínos.

Mohlo by se vám také líbit...