Vytápíme dům topným kamenem

Výhody tohoto způsobu vytápění jsou zřejmé, avšak mohli bychom si je zopakovat :

Akumulace tepla – akumulační vlastnosti kamene jako stavebního materiálu znali lidé již ve středověku. Dobře patrné jsou v dnešní době zejména u některých domů a rekreačních objektů postavených z břidlice, pískovce nebo opuky, která dokonce dominuje kladenskému a rakovnickému regionu. Topný kámen využívá této schopnosti akumulovat teplo do určité míry a tím šetří náklady na elektřinu.
nastavení topení

Princip kachlových kamen – sálání tepla nikoli směrem vzhůru, jak je tomu u radiátorů, které ohřívají místnost u stropu, kde je hlava v teple a chodidla v chladu. Kachlová kamna odráží teplo do všech směrů a prohřívají místnost rovnoměrně, teplo je tedy velmi příjemné, dokonce příjemnější než u podlahového vytápění.

Vlhkost vzduchu – nevysušuje vzduch, což je typické opět pro radiátory ústředního topení. Vlhkost je v tomto případě konstantní zhruba v rozmezí od 55 do 60 procent.
ovládání topení

Úspora energie – bylo propočítáno, že úspora energie je ve srovnání s přímotopy až 40 procent. V místech, kde lze realizovat vytápění pouze elektřinou, je to ideální řešení, srovnatelné s tepelným čerpadlem v poměru pořizovací cena / výkon. Úspora energie je nižší o 20 procent vůči plynovému topení.

Ekologické hledisko – ideální způsob vytápění objektů, kde není možné stavět komínové průduchy. Žádné zplodiny, jedovaté výpary apod. Vhodné jak do rodinných domů, tak i rekreačních chalup nebo dokonce dřevostaveb a mobilních domů. Topení je možné pochopitelně přestěhovat do jiného domu nebo bytu.
sopečná láva

Prodloužená záruka – vzhledem k použitým surovinám a technologickému zpracování je obvyklá záruka na výrobek 3 roky a s montáží od uvedené firmy může být i 5 let.

Regulace teploty – tu lze snadno ovládat termostatem v každé místnosti zvlášť.

Snadná údržba – topné těleso se jednoduše čistí vlhkým hadříkem od prachu, jinak je prakticky bezúdržbové. Čištění je snadné, plocha je lesklá a hladká, na rozdíl od starých radiátorů s prohlubněmi, které se čistí velice špatně.